Tasarım

Wiky Akıllı Çocuk Saati

31 Mart 2016
wiky watch akıllı çocuk saati
Paylaşım
0
Yorum
0
minionmag
EDITOR-IN-CHIEF
[TÜM YAZILARI]
Yeni nesil anne babalar için kültür-sanat, müzik, seyahat, gastronomi, spor, sağlık, tasarım ve moda hakkında yayın yapan alternatif aile dergisi....
[DEVAMINI OKU]

Sizleri akıllı teknolojisi sayesinde çocuğunuzdan istediğiniz an haberdar olabilmenizi sağlayacak bir ürünle tanıştırmak istiyoruz: Türkiye’de “Wiky Watch” markası ile satışa sunulan akıllı çocuk saati.

Görüntüsü itibari ile bir çocuk saatinden farkı olmayan Wiky Watch, aynı zamanda bir cep telefonu. Bu akıllı saati bir operatöre bağlayarak kullandığınızda hem telefon özelliği kazanıyor hem de kullanım alanını genişletebiliyorsunuz.

wiky watch akıllı çocuk saati

Çocuğunuza vereceğiniz bu akıllı saati kullanabilmesi için öncelikle bir sim karta ihtiyacı var. Piyasadaki herhangi bir operatöre ait sim kart ile rahatça çalışabilen bu akıllı saat için, çok küçük paketlerde sunulan internet ve dakika yeterli.

Wiky akıllı çocuk saati ile birlikte edineceğiniz uygulama sayesinde çocuğunuzdan istediğiniz an haberdar olabilir, Wiky Watch ile iletişim kuracağı kişileri belirleyebilir, bulunması gereken alan dışına çıktığında kendi telefonunuza mesaj alabilirsiniz. Wiky Watch ile çocuğunuzla normal cep telefonu gibi özgürce iletişim kurabilirsiniz. Bunun yanında telefonlaşmak veya ona kısa mesaj atmak da bu saat ile mümkün.

 

çocuklar için akıllı saat

 

Örneğin çocuğunuz şu anda nerede? Uygulama sayesinde bunu kolaylıkla harita üzerinden anlık olarak görebilirsiniz. Çocuğunuz dün, bugün veya geçen hafta nerelerde bulundu, eve dönüşte hangi yolları kullandı? Yine bunları da harita üzerinde görüntüleme imkanınız bulunuyor.

Uygulamanın en önemli özelliklerinden bir diğeri de, çocuğunuzun sizin belirleyeceğiniz alanın dışına çıktığında uygulamanın size bildirim yollaması. Bu sayede çocuğunuzu istemediğiniz alanlardan uzak tutabilirsiniz.

Çocuğunuz acil bir durumda SOS tuşunu kullanarak son konumunu listedeki isimlerle paylaşabiliyor. Telefon çocuğun kolundan herhangi bir şekilde çıktıysa ve belli bir süre içerisinde tekrar koluna takılmazsa size uyarı mesajı geliyor.

 

wiky watch akıllı çocuk saati

 

Peki çocuğunuz bu akıllı saat ile nelerden faydalanabiliyor? Tıpkı yetişkinlerin kullandığı akıllı saatler gibi onlar da günlük adım ve kalori takibi yapabiliyor, günlük hedefler belirleyebiliyor. Ayrıca Wiky Watch’ta çocuğunuzu motive etmek için tasarlanmış “kalp” uygulaması bulunuyor. Sosyal medyada çokça kullanılan ve beğenme anlamına gelen “kalp atma” seçeneği ile çocuğunuzu ödüllendirebiliyorsunuz. Çocuğunuz, uygulamadan attığınız kalpler yoluyla doğru yaptığı görev ya da sorumlulukları için motive edilmiş oluyor.

“Wiky Watch” markası ile Türkiye’de bulabileceğiniz bu akıllı saati neredeyse tüm teknolojik marketlerde ve ünlü oyuncak dükkanlarında bulabilirsiniz.