Ajanda

Ustaların İzinde: Çocukları Gülümset Sergisi

7 Haziran 2017
ustaların izinde çocukları gülümset sergisi
Paylaşım
0
Yorum
0
minionmag
EDITOR-IN-CHIEF
[TÜM YAZILARI]
Yeni nesil anne babalar için kültür-sanat, müzik, seyahat, gastronomi, spor, sağlık, tasarım ve moda hakkında yayın yapan alternatif aile dergisi....
[DEVAMINI OKU]

İlk ve ortaokul düzeyindeki öğrenciler tarafından hazırlanan, tüm geliri “Çocukları Gülümset” kampanyasına bağışlanacak ve elde edilecek gelir doğrultusunda köy okullarına kütüphaneler kurulacak olan “Ustaların İzinde – Çocukları Gülümset” resim sergisi, 11 Haziran 2017 saat 14.00’te Akademililer Sanat Merkezi’nde sanatseverlerle buluşacak.

Sanatçı Nurdan Likos liderliğinde, usta sanatçıların sanat tarihinde yerini almış 62 eserini Ada Onataslan, Alara İlyaz Özel, Delal Mira Çeşme, Ece Harput, Ece Keskin, Ecrin İnci Kocaman, Egemen Yerlikaya, Ekin Çağlar, Melis Ültanır, Moni Esta Çeşme, Simge Salbaş, Uras Tanrıverdi, Zeynep Avcı, Zeynep Keskin ve Zümra Öztürk yeniden yorumladı.

Serginin önemli bir amacı da köy okullarına ulaşan “Çocukları Gülümset” projesine katkıda bulunmak. Projenin mimarı Ufuk Tan Keleş, “Bu projeye gördüğüm bir rüya sayesinde başladım.” diyor. Keleş, projenin amacını köy okullarının şartlarının iyileştirilmesi ve daha bilinçli, donanımlı bireylerin hayata kazandırılabilmesi olarak açıklıyor. Bu kapsamda 65 köy okuluna kütüphane yapıldı ve her yıl 20 okula daha ulaşılması hedefleniyor. Sanatçı Nurdan Likos’un öğrencilerinin hedefi, gelirin tamamını proje kapsamındaki köy okullarında kullanılmak üzere “Çocukları Gülümset” projesine bağışlamak.

Sadece bir gün izleyici ile buluşacak olan “Ustaların İzinde – Çocukları Gülümset” sergisine; sanatı, çocukları, kitapları seven ve bir çocuğun dünyayı değiştirebileceğine inanan herkes davetli.

Nurdan Likos (Ustaların İzinde Proje Koordinatörü)

Ufuk Tan Keleş (Çocukları Gülümset Proje Koordinatörü)

Tarih: 11 Haziran 2017, 14:00

Yer: Akademililer Sanat Merkezi, Balo Sokak No:37, Beyoğlu, İstanbul