Spor-Sağlık

Ünlü Voleybolcudan Çocuklara Pas: “3, 2, 1… Başla!”

3 Kasım 2016
Naz’dan Spora Pas Serisi - 3, 2, 1… Başla!
Paylaşım
0
Yorum
0
minionmag
EDITOR-IN-CHIEF
[TÜM YAZILARI]
Yeni nesil anne babalar için kültür-sanat, müzik, seyahat, gastronomi, spor, sağlık, tasarım ve moda hakkında yayın yapan alternatif aile dergisi....
[DEVAMINI OKU]

Türkiye’deki ve uluslararası platformlardaki başarılarıyla ülkemizi dünyada gururla temsil eden milli voleybolcu Naz Aydemir Akyol, kendi hayatından aldığı ilhamla çocukların gelişimine yön verecek, spor ve eğitim konusunda hayatlarına dokunacak bir kitaba imza attı: “Naz’dan Spora Pas Serisi – 3, 2, 1… Başla!”

Naz Aydemir Akyol, Türkiye’de voleybol ve spor dendiğinde ilk akla gelen başarılı kadınlardan biri. Kendisi, başarılı eğitim hayatı, disiplinli sporcu kimliği, pozitif enerjisi, örnek aile yaşamıyla başta çocuklar olmak üzere birçok gence de ilham veriyor.

ÜNLÜ VOLEYBOLCU NAZ AYDEMİR AKYOL’DAN “3, 2, 1… BAŞLA” KİTABI İLE ÇOCUKLARA PAS

Geleceğin, en temel yaşlardan filizlenip, şekillendiğine dikkat çeken Naz Aydemir Akyol, özellikle ailelerden ve hayranlarından aldığı yoğun talep üzerine çocukluğundan bugünlerine uzanan hikayesini, keyifli bir dil ve birbirinden renkli görsel anlatımlarla benzersiz bir kitap serisine dönüştürüyor. İsmi; “Naz’dan Spora Pas Serisi – 3, 2, 1… Başla!”

ABM Yayınevi tarafından hazırlanan serinin ilk kitabı her şeyin başlangıcını anlatıyor; ilkokul heyecanını, ilk spor müsabakalarını, okulla beraber ilk arkadaşlıklarını…

İllüstrasyonları Sadi Güran’a ait olan kitabın pedagojik uzmanlık danışmanlığını ise Klinik Psikolog Cemre Soysal yaptı.

3 2 1 başla

Sporla tanışmasını ve ilk başarılarını anlattığı birinci kitabın konusu şu: Eğitim yaşamına sınıfın en uzun boylu kızlarından biri ve dolayısıyla arkadaşları arasında dikkat çeken bir öğrenci olarak başlayan kahramanımız, spordaki ilk başarısını bu dikkat çeken özelliğiyle okulu adına katıldığı koşuda sergiliyor. Başarısıyla beraber gelen çevresindeki mutluluk, gördüğü destek ve hayatındaki o ilk düdük sesiyle harekete geçen adalelerinin hissi, sporun hayatındaki vazgeçilmezliğini birbirinden renkli serüvenlerle ona kazandırıyor.

Naz Aydemir Akyol, çocukluğundan bugünlerine uzanan hikayesini yepyeni maceralarla serinin diğer kitaplarında anlatmaya devam edecek.

Hayatındaki ilk dönüm noktasını ilkokul çağlarında yaşayan ve bununla beraber spora tutkuyla sarılan Naz Aydemir Akyol spor kariyeriyle beraber, eğitimin hayatında da birbirinden önemli başarılara imza atan bir isim olarak öne çıkıyor… Bu özel kitap serisi için Naz Aydemir Akyol’dan ilham alınarak yaratılan kahraman, çocuklara pes etmeden çalışmayı, çalışırken eğlenmeyi ve sosyalleşmeyi, iş ve görev paylaşımını, ekip ruhunu sergilemeyi, eğlenceli ve bilgilendirici bir rehber niteliğinde çocuklara aktarıyor.

Adeta kılavuz niteliğinde olan “Naz’dan Spora Pas Serisi– 3, 2, 1… Başla!”nın ilk kitabı sadece çocuklara değil, ailelere ve yetişkinlere de ilham veren bir kaynak niteliğinde tüm yaygın kitap evlerinde okuyucularını bekliyor.