Ajanda

Uçan Halı Masal Terapi Atölyesi

2 Şubat 2017
Paylaşım
0
Yorum
0
minionmag
EDITOR-IN-CHIEF
[TÜM YAZILARI]
Yeni nesil anne babalar için kültür-sanat, müzik, seyahat, gastronomi, spor, sağlık, tasarım ve moda hakkında yayın yapan alternatif aile dergisi....
[DEVAMINI OKU]

Masallar; insan zihninin ürettiği, hem anlatan hem de dinleyen için zaman ve mekân sınırının ortadan kalktığı, beş duyunun dışına çıkılan âlemlerdir.

Evrensel anlatım biçimleri olan masallar simgesel bir yolculuktur. Çoğu zaman bu yolculuk, iç dünyamıza dair arzu ve korkularımızla güvenli bir şekilde yüzleşerek yeniden canlanma ve iyileşme fırsatı sunar bize. İşte bu “masal terapi”dir.

Özellikle çocuklar, masalın “kahramanı” ile özdeşleşir. Masalda anlatılan yeni yaşantıları spontane biçimde deneyimlerken sorunlara çözüm bulma becerilerini geliştirirler.

Masal terapisi, sağlıklı gelişim gösteren çocukların yanı sıra; dikkat dağınıklığı, öğrenme güçlüğü, ayrılma anksiyetesi yaşayan veya sosyal fobisi yoğun, çekingen çocuklar için etkili bir tedavi yöntemidir.

 

Peki, sömestr tatilinde çocuklarınızı masal terapisiyle tanıştırmak ister misiniz?

 

Usturlab Çocuk Atölyesi, 6 yaş ve üzeri çocuklar için yaratıcı drama ve masal terapi atölyesi düzenliyor. Uçan Halı Masal Terapi Atölyesi ile birlikte düzenlenecek etkinliğe bu adresten kayıt olabilirsiniz.

Çocukların kendi masallarını anlatacakları ve kendilerini ifade etme becerisi kazanacakları bu atölye; Drama ve Oyun Terapisti, Uzman Klinik Psikolog Esra Bakır ve Çocuk Oyun Yazarı, Sosyolog ve Masal Anlatıcı Meliha Özek tarafından gerçekleştirilecek.

Atölye Tarihi ve Saati
4 Şubat Cumartesi / 11:00-13:00

Yaş
6+

Rezervasyon
http://www.usturlab.com.tr/etkinlik/ucan-hali-masal-terapi-atolyesi-38