Tasarım

Samsung’dan Çocukların Gözlerini Koruyan Uygulama

23 Ekim 2016
Paylaşım
0
Yorum
0
minionmag
EDITOR-IN-CHIEF
[TÜM YAZILARI]
Yeni nesil anne babalar için kültür-sanat, müzik, seyahat, gastronomi, spor, sağlık, tasarım ve moda hakkında yayın yapan alternatif aile dergisi....
[DEVAMINI OKU]

Uzun saatler boyunca telefon ve tablet ekranlarına bakarak vakit geçiren çocukların görme bozukluğu yaşamaması için önlem almak isteyen Samsung, Leo Burnett Dubai işbirliğiyle “Safety Screen” (Güvenli Ekran) mobil uygulamasını geliştirdi.

Safety Screen isimli uygulama, sahip olduğu yüz tanıma teknolojisi sayesinde çocukların telefon ve tabletle arasındaki mesafeyi ölçüyor ve ekrana olması gerektiğinden fazla yaklaştıklarında, o sırada oynatılan görüntüyü otomatik olarak durduruyor. Ardından, uygulamanın maskotu olan 6 gözlü, mavi renkli, sempatik bir canavar figürü ekranda beliriyor ve çok fazla yaklaştığı uyarısında bulunuyor.

 

samsung ekrana fazla yaklaştın uyarısı veren uygulama safety screen

samsung ekrana fazla yaklaştın uyarısı veren uygulama safety screen

 

Çocukların, ekranla aralarında bırakmaları gereken uzaklığın korunmasını sağlayan bu mobil uygulama, dijital cihazlardan kaynaklanan göz bozukluklarına engel olmayı amaçlıyor. Safety Screen’de ebeveyn kontrolünün sağlanması için, kullanıcı adı ve şifre koruması yer alıyor. Bu sayede, çocuklar uyarı görmek istemedikleri zaman uygulamayı kapatamıyor.

Google Play’de yer alan uygulamayı ücretsiz olarak buradan indirebilirsiniz.