Ajanda

Oyuncak Müzesi’nin 11. Yaş Gününe Davetlisiniz!

18 Nisan 2016
oyuncak müzesin,n 11. yaş günü 23 nisan 2016
Paylaşım
0
Yorum
0
minionmag
EDITOR-IN-CHIEF
[TÜM YAZILARI]
Yeni nesil anne babalar için kültür-sanat, müzik, seyahat, gastronomi, spor, sağlık, tasarım ve moda hakkında yayın yapan alternatif aile dergisi....
[DEVAMINI OKU]

İstanbul Oyuncak Müzesi on birinci yaşını kutlayacağı 23 Nisan 2016 tarihinde çocuklar ve aileleriyle birlikte, kitapların ışığında, eğlence dolu bir gün geçirecek.

23 Nisan 2005 yılında, şair/yazar Sunay Akın tarafından kurulan İstanbul Oyuncak Müzesi yıllardır oyuncakların izinde dünya tarihini ziyaretçilerine sunuyor ve toplumu aydınlatıyor. Her yıl koleksiyonuna birbirinden değerli parçaları kazandıran müze hızla büyümeye devam ediyor ve dünyadaki diğer oyuncak müzeleri arasındaki önemini koruyor.

Geleneksel hale dönüşen İstanbul Oyuncak Müzesi 23 Nisan kutlamaları, bu yıl kitapların izinde şekillenen bir şenlik havasında geçecek. Ziyaretçiler, aydınlanmanın iki temel taşı olan müze ve kitabın buluşmasını İstanbul Oyuncak Müzesi’nde yaşayacak.

Çocuk kitaplarından ilham alınarak oluşturulan 23 Nisan etkinlik takviminde tiyatro oyuncusu Mehmet Erbil’in “Bir Bavul Masal” adlı oyunuyla çocuklar eğlenceli ve düşsel bir yolculuğa çıkacak. Sonrasında Zerrin Bilge Omala ile birlikte yapacakları ‘Kitabım Canlanıyor’ çalışmasıyla bir kitabı yeniden yorumlayacaklar. ‘Kitabım Canlanıyor’ çalışmasının ardından yapılacak ‘Kitabım Konuşuyor’ etkinliğinde çocuklara keyifli bir hikaye okunacak. Son olarak, “Masallarla Dans” serilerinin yaratıcısı Nur Niyaz Bildik kitap okuyarak çocuklarla dans edecek. Tüm ziyaretçiler masal ve dans dolu bir serüvene katılacaklar.

Kitapların başrolde olduğu, öğrenme ve eğlencenin bir arada şenliğe dönüştüğü 23 Nisan etkinlikleri 13.00-15.30 saatleri arasında İstanbul Oyuncak Müzesi’nde ziyaretçilerle buluşacak.

Program

13.00 “Bir Bavul Masal” Tiyatro Gösterisi
14.00 Kitabım Canlanıyor
14.40 Kitabım Konuşuyor
15.00 Masallarla Dans

 


Mehmet Erbil “ Bir Bavul Masal” Tiyatro Gösterisi
Modern bir meddahın anlatımıyla açılan ahşap bir bavulla birlikte masal yolculuğuna çıkıyoruz… Bu yolculukta masal anlatıcısı Memo’ya sevimli, minik kuklalar ve tabii ki onu dinleyen ve aynı zamanda masalın tam içinde olacak çocuklar eşlik edecek.

Kitabım Canlanıyor
Zerrin Bilge Omala ile birlikte yapacakları ‘Kitabım Canlanıyor’ çalışmasıyla çocuklar, bir kitabı yeniden yorumlayacak.

Kitabım Konuşuyor
Eğitmenler çocuklar için seçtikleri kitabı, çocukları da hikayenin içine katarak okuyacak.

Masallarla Dans
Çağdaş Bale Topluluğu eski baş dansçısı ve “Masallarla Dans” serilerinin yaratıcısı Nur Niyaz Bildik küçük katılımcılarla birlikte masal ve dans dolu bir serüvene çıkacak.