Gezgin

‘Oyun Doğada’ Sizi Doğaya Davet Ediyor

28 Kasım 2016
Paylaşım
0
Yorum
0
minionmag
EDITOR-IN-CHIEF
[TÜM YAZILARI]
Yeni nesil anne babalar için kültür-sanat, müzik, seyahat, gastronomi, spor, sağlık, tasarım ve moda hakkında yayın yapan alternatif aile dergisi....
[DEVAMINI OKU]

Amerika, Kanada ve Avrupa’daki birçok ülkede 5-11 yaş aralığındaki çocuklar yeni bir eğitim sistemiyle öğrenim görüyor: Orman Okulları

İlköğretim müfredat programlarıyla birlikte yürütülen, çocukların fiziksel ve zihinsel gelişimlerine katkısı bilimsel olarak ispatlanmış bir eğitim modeli.

Bazen ormanda minik bir canlının nasıl beslendiğini izliyor bazen de gerçek bir kümeste tavuklara yem atıp, inekten süt sağıyorlar. Bazen kaya tırmanışı yapıyor, bazen de yön kabiliyetlerini geliştirmek için ormanda hazine avına çıkıyorlar.

oyun doğada orman okulları

Türkiye’de ise artık Oyun Doğada var! Orman Okulu modeliyle çocuklara doğada deneyimler yaşatmayı amaçlayan Oyun Doğada, sizleri doğaya davet ediyor.
Kış mevsiminde dışarıda vakit geçirme konusunda soru işaretleri olan ebeveynlere ise tatlı tatlı: “Kötü hava yoktur, doğru giyinmemek vardır.” diyor ve 4 Aralık 2016, Pazar günü sizleri çocuklarınızla birlikte doğada bir gün geçirmeye davet ediyor.

Şile – İstanbul Kamp’ta düzenlenecek etkinlikte çocuklar doğada yürüyüş yapacak, survivor oyunları oynayacak ve hatta günün sonunda bir madalya törenine katılacaklar.

Detaylı program şöyle:

10.00-11.00 Kahvaltı Zamanı (Miniklerin kahvaltı menüsünde; beyaz peynir, kaşar peyniri, tel peynir, siyah-yeşil zeytin, tereyağ, bal, reçel, yumurta, domates, salatalık ve süt olacak.)
11.00-12.30 Doğa yürüyüşü
13.00-13.30 Gözleme ve ayran zamanı
13.30-14.30 Survivor Oyunları
14.30-15.00 Madalya Töreni

Not:

• Aileler çocuklarını bırakabilir ve etkinlik bitiminde alabilir. Aileler tesiste vakit geçirebilir.
• Kahvaltı+ gün boyu sınırsız çay&kahve+ öğlen yemeği için 70 TL kişi başı
• Çocuk katılım ücreti 150 tl +Kdv
• Yaş aralığı 4-10
• Katılım için havale yolu ile ödemenizi gerçekleştirip kayıt formunuzu doldurmanız gerekmektedir. Bu işlemden sonra katılımcı olunacaktır.

Kayıt için:
0533 602 81 21
Oyundogada@gmail.com