Spor-Sağlık

Molfix’le Mutlu Geceler, Mutlu Gündüzler

12 Ekim 2016
Paylaşım
0
Yorum
0
minionmag
EDITOR-IN-CHIEF
[TÜM YAZILARI]
Yeni nesil anne babalar için kültür-sanat, müzik, seyahat, gastronomi, spor, sağlık, tasarım ve moda hakkında yayın yapan alternatif aile dergisi....
[DEVAMINI OKU]

Bebeklerin en üst düzey konforu için ürettikleri başarılı ürünleriyle bilinen bebek bezi markası Molfix, bir bebeğin sağlıklı ve mutlu gelişimi için en önemli faktörün mutlu gece ve mutlu gündüz döngüsünün sağlanması olduğunun altını çiziyor. Düzenli bir uykunun gün boyu mutluluk sağladığını, aynı şekilde günün mutluluğunun geceye yansıdığını belirten Molfix, ürün özellikleri sayesinde geceleri bebeklerin altının uzun saatler kuru kaldığını, gündüz ise esnek yapısıyla bebeklerin özgürce hareket ettiğini vurguluyor. Ünlü Uyku/Oyun Terapisti ve Molfix’in danışmanı, Pedagog Tansu Oskay “İyi bir uykunun ardından güne mutlu bir şekilde başlayan bebek ‘mutlu aile yaşantısı döngüsü’nü de başlatır.” diyor.

 

molfix bebek bezi

 

Tansu Oskay; uykunun beyin ve vücut gelişimi için temel fizyolojik ihtiyaç olduğunu söylüyor.

“Büyüme hormonu çoğunlukla bebeğin derin uykusunda salgılanır. Bu hormonun yeterince salgılanması vücut gelişimi için önemlidir. Bebek, geceleri yaşadığı uyku problemi sebebiyle, gündüzleri çevresel uyaranlara karşı hassas hale gelir ve huzursuz olur. Uyku sırasında bebeklerin vücudunda hem fiziksel hem de sinirsel yorgunluk giderilir. Mükemmel bir gece uykusu, bebeğin vücudunun yenilenmesini, enerjisinin yeniden depolanmasını, metabolizmasının düzene girmesini ve öğrenmeye açık bir şekilde yeni güne başlamasını sağlar. Gece gündüz döngüsünün uyumu hem bebek hem de tüm aile için oldukça önemlidir.”

Mutlu Uykular için Pedagog Tansu Oskay’dan Tavsiyeler:

• Uyku düzeni için bebeklerin ve çocukların hep aynı saatte uyuması önemlidir.
• Uyku öncesi aktivitesi ve akşam ritüeli, mutlu bir gecenin başlangıcı için faydalıdır.
• Bu zaman periyodundaki banyo saati de harika mutlu bir gece rutini olacaktır. Bebekler banyoda oynamaya bayılır, enerjilerini atar, su ile rahatlarlar. Banyo sonrası tüm gece rahat uyumasını sağlayacak bir bez kullanımı, bebeğin mutlu bir gece başlangıcı için olmazsa olmazlar arasındadır.
• Kitap okumak ve sürpriz olmayan ritüelleri yerine getirmek güvenlik duygusuna iyi geldiği için şaşırtıcı şekilde uykuya geçişi kolaylaştırır.
• Kesintisiz bir gece uykusu için bebeğin altının kuru olması çok önemlidir. Altında ıslaklık hisseden bebek tüm gece huzursuz bir şekilde uyur, sık sık uyanır. Bu nedenle, bebeğin cildi mümkün olduğunca kuru ve temiz tutulmalıdır. Doğru ölçülerde bebek bezi kullanımı ve bezin emiciliğinin yüksek olması çok önemlidir.

Molfix’in sıvıyı hızla hapseden emici yapısı ile geceleri rahat ve huzurla uyuyan bebekler, esnek yan bantları ve anatomik yapısı sayesinde de tüm gününü neşe içinde geçirirler. Bu sayede tüm gün neşe ve mutluluk içinde olan bebekler, anne ve babalarına da mutluluk saçar. Mutlu bir bebek sayesinde aileler kocaman bir mutluluğa sahip olurlar.