Tasarım

Mobil Telefonlar İçin Uyku Öncesi Masal Projektörü

23 Aralık 2016
moonlite masal projektörü
Paylaşım
0
Yorum
0
minionmag
EDITOR-IN-CHIEF
[TÜM YAZILARI]
Yeni nesil anne babalar için kültür-sanat, müzik, seyahat, gastronomi, spor, sağlık, tasarım ve moda hakkında yayın yapan alternatif aile dergisi....
[DEVAMINI OKU]

Eğer çocuklarınızın zeki olmasını istiyorsanız, onlara masal okuyun.Eğer onların daha zeki olmalarını istiyorsanız, daha fazla masal okuyun. – Albert Einstein

Hangi çocuk uyumadan önce güzel bir masala hayır diyebilir ki? Üstelik bu masal saatleri, parmaklarını şekilden şekile sokup bir hayvana benzetmeye çalıştığı ışık ve gölge oyunlarıyla süslenince günün en keyifli anlarına dönüşür.

İşte Moonlite fikri, Google’da yazılım mühendisi olan bir annenin, Natalie’nin, her akşam kızını uyutmadan önce birlikte yaptıkları gölge oyunlarıyla ortaya çıkmış. Telefonun flaşı ile yaptıkları köpek, tavşan ve kuş figürlerinin kızının çok hoşuna gittiğini fark eden anne, bu güzel fikirle kendi yeteneğini birleştirerek ekip çalışmasıyla Moonlite’ı hayata geçirmiş.

 

 

Moonlite, telefona takılabilen yuvarlak makara şeklinde küçük bir cihaz. İçerisinde birçok masal ve hikayenin bulunduğu Moonlite mobil uygulaması ile birlikte çalışıyor. Okumak istediğiniz bir hikayeyi seçiyorsunuz ve uygulama, seçtiğiniz hikayeye ait resim ve illüstrasyonları telefonunuzun flash kaynağını kullanarak, moonlite cihazını da kullanarak duvara yansıtıyor.

 

moonlite uyku öncesi masal projektörü

 

Moonlite, Kickstarter‘da fonlanıyor. Kampanyanın bitmesine yirmi gün var. Siz de bu projeye destek vermek isterseniz istediğiniz miktarda bağış yapabilirsiniz.