Tasarım

MiniTasarım: Bebeklere Arabadaymış Hissi Veren Beşik

16 Mayıs 2017
Paylaşım
0
Yorum
0
minionmag
EDITOR-IN-CHIEF
[TÜM YAZILARI]
Yeni nesil anne babalar için kültür-sanat, müzik, seyahat, gastronomi, spor, sağlık, tasarım ve moda hakkında yayın yapan alternatif aile dergisi....
[DEVAMINI OKU]

Evdeyken bir türlü uykuya dalamayan bebeğinizin arabaya bindiğinizde hemen uyuması tanıdık geliyor değil mi?

Ünlü, motorlu araç üreticisi Ford (İspanya) anne babalar için hayat kurtarıcı bu yöntemden esinlenerek, tanıtım için, yeni ürünleri Ford Max’ın hareketlerini yansıtan bir beşik üretti.

 

 

Ford Max’i tanıtmak için yaratılan Max Motor Dreams, sıradan bir beşiğe benziyor. Ancak, en önemli farkı beşiğin bir otomobilin hareketlerini taklit etmesi. Sadece hareket de değil, yumuşak seslerle motorun sesini de beşik ortamına taşıyor.

Beşiğin kenarında yol lambalarına benzeyen LED ışıklar yer alıyor. Bu sayede sokak lambalarını, sanki arabayla yanından geçiyormuş gibi taklit ediyor. Alt kısmında yer alan hoparlörlerden ise motor sesi taklit ediliyor. Beşik ayrıca küçük titreşimlere sahip. Bu titreşim yoldaki küçük taşların hissini yaratıyor.

 

 

Beşiğin bir de uygulaması mevcut. Bu uygulamadan beşiğin titreşimlerini ayarlayabiliyorsunuz.

Şahane bir ürün olmakla birlikte Ford’un asıl amacı bu beşiği satmak değil. Beşik Ford Max Motor Dreams adresi üzerinden kaydolup, Ford Max test sürüşüne katılanlar arasında yapılan çekilişle hediye ediliyor.