Tasarım

Çocuklara Mini Tasarım: Morgan EV3 Junior

8 Şubat 2017
morgan çocuklar için elektrikli araba
Paylaşım
0
Yorum
0
minionmag
EDITOR-IN-CHIEF
[TÜM YAZILARI]
Yeni nesil anne babalar için kültür-sanat, müzik, seyahat, gastronomi, spor, sağlık, tasarım ve moda hakkında yayın yapan alternatif aile dergisi....
[DEVAMINI OKU]

Klasik otomobilleriyle ünlü İngiliz firması Morgan, çocuklar için ürettiği üç tekerlekli elektrikli aracını tanıttı.

Firma, geçtiğimiz senenin Mayıs ayında klasik üç tekerlekli otomobil görünümüne sahip elektrikle çalışan ilk otomobil modeli EV 3‘ü piyasaya sunmuştu. Bu modelin çocuklara yönelik geliştirilmiş versiyonunun ismi ise EV3 Junior adını taşıyor.

 

morgan çocuklar için elektrikli araba

 

EV3 Junior, tamamen el yapımı olup karbon fiber gövde, ahşap pano ve iç mekanında elle dikilmiş deri detaylara sahip. Yetişkinlere yönelik EV3 modelinden daha küçük bir boyuta sahip olan araç, saatte maksimum 16 kilometre hıza ulaşabiliyor. Dört saatlik sürede pili tam şarj edildiğinde 16 kilometrelik bir menzil sunuyor. Ahşap malzemeden üretilen gösterge ekranına sahip olan araçta EV3 modelinde olduğu gibi farlar ve gerçek bir süspansiyon sistemi yer alıyor.

Siparişlerin kişiye özel olarak yapılabileceğini belirten firma, aracın 6 yaş ve üzeri çocuklar için uygun olduğunu söylüyor. Kırmızı, yeşil ve fildişi renk seçeneklerine sahip olan aracın iç mekanı için siyah ve krem rengi deri koltuk seçenekleri mevcut. Arzu edildiği takdirde ise 40 bin renk seçeneğinden istediğinizi sipariş edebiliyorsunuz.

Çocuklara yönelik geliştirilen üç tekerlekli aracın yurt dışındaki satış fiyatı ise yaklaşık 10 bin dolar.