Tasarım

Masal Anlatan Duvar Kağıdı: The Magic Wallpaper

14 Haziran 2017
Paylaşım
0
Yorum
0
minionmag
EDITOR-IN-CHIEF
[TÜM YAZILARI]
Yeni nesil anne babalar için kültür-sanat, müzik, seyahat, gastronomi, spor, sağlık, tasarım ve moda hakkında yayın yapan alternatif aile dergisi....
[DEVAMINI OKU]

Akıllı ev sistemleri hayatımızda gittikçe yer edinirken, Fransa’da ev dekorasyon alanında hizmet veren Castorama şirketi, çocuklar için ‘duvar kağıdı teknolojisi’ olarak adlandırabileceğimiz bir ürün geliştirdi.

Üzerinde on farklı karakterin bulunduğu interaktif duvar kağıdı çocuklara tabletleri aracılığıyla masal anlatıyor. Peki nasıl?

 

 

Öncelikle telefon veya tabletinize Castorama’nın bu duvar kağıtlarına özel uygulamasını indiriyorsunuz. Ardından uygulamayı açıyor, duvar kağıdındaki seçtiğiniz karakteri taratıyorsunuz. Böylece karakterlerle tanışma ve onların hikayesine ortak olma fırsatı elde ediyorsunuz. Tabii her şey on farklı karakterin hikayesiyle sınırlı değil. Arzu ederseniz iki farklı karakteri bir araya getirerek farklı bir masal oluşturma şansınız da bulunuyor. Böylece masallardan birçok kombinasyon oluşturabiliyorsunuz.

 

interaktif duvar kağıdı

 

Çocuklara uygun şekilde tasarlanan bu hikayeleri ister sesli olarak dinleyebilir, isterseniz cihazınızdan okuyabilirsiniz. 52 cm genişliğinde, 1000 cm uzunluğunda olan bir rulo 10 euro‘dan alıcı buluyor.