Ajanda

LEGO’dan Çocuklara Özel Sosyal Ağ: Lego Life

10 Şubat 2017
lego'dan çocuklara özel güvenli sosyal medya platformu lego life
Paylaşım
0
Yorum
0
minionmag
EDITOR-IN-CHIEF
[TÜM YAZILARI]
Yeni nesil anne babalar için kültür-sanat, müzik, seyahat, gastronomi, spor, sağlık, tasarım ve moda hakkında yayın yapan alternatif aile dergisi....
[DEVAMINI OKU]

Küçük büyük demeden her yaştan oyuncak tutkununun gözdesi LEGO, sadece çocuklar için geliştirdiği yeni sosyal ağ Lego Life’ı duyurdu.

Tıpkı Instagram benzeri bir işleyişe sahip uygulama, çocukların Lego tasarımlarının fotoğraflarını paylaşmasını sağlayacak.

 

 

Diğer kullanıcıları takip etmenize de olanak sağlayan Lego Life, Lego emojileriyle yorum yapma imkanı da sunuyor. Çocukların güvenliğine oldukça önem gösteren Lego, uygulamanın geliştirilme aşamasında UNICEF‘le birlikte çalışmış.

 

 

Güvenlik gereği kendi isimlerini kullanamayacak olan Lego Life kullanıcıları, uygulama tarafından oluşturulan özel isimlere sahip olacak. Uygulamayı kullanmak isteyen çocuklar, ebeveynlerinin e-posta adresleriyle Lego kimliği oluşturabilecek.

 

 

LEGO Life şu an için sadece mobil uygulama olarak bulunmakta. Hem Android hem de iOS cihazlarda bulunuyor. Ancak kullanıldığı ülkeler Amerika, İngiltere, Kanada, Fransa, Almanya, Danimarka, Avusturya ve İsviçre. Lego Life’ın Türkiye’ye ne zaman geleceği henüz bilinmiyor.