Ajanda

Küçük Prens Müzikali

10 Ocak 2016
türk yapım kucuk prens muzikali yerli
Paylaşım
0
Yorum
0
minionmag
EDITOR-IN-CHIEF
[TÜM YAZILARI]
Yeni nesil anne babalar için kültür-sanat, müzik, seyahat, gastronomi, spor, sağlık, tasarım ve moda hakkında yayın yapan alternatif aile dergisi....
[DEVAMINI OKU]

Antoine de Saint-Exupery’nin ünlü çocuk klasiği Küçük Prens, büyük bir sahne prodüksiyonu ve ünlü oyuncularıyla Türk yapımı bir çocuk müzikali olarak perde açıyor.

Doğa Okulları‘nın desteğiyle, orijinal hikayeden uyarlanan Küçük Prens müzikalinin yapımcılığını ve yönetmenliğini Alev Baymur üstleniyor. Son günlerin yıldız çocuk oyuncularından Altın Kelebek ödüllü Ata Berk Mutlu‘nun Küçük Prens’i canlandırdığı ve müzikleri Yücel Arzen‘e ait müzikalde anlatım ise Uğur Polat‘a ait. Diğer önemli rolleri Özkan Uğur, Meltem Cumbul, Burak Kut, Ferman Akgül (maNga), Erhan Yazıcıoğlu, Demet Tuncer, Bülent Şakrak, Tamer Levent, Cihan Okan paylaşıyor. Altan Gördüm sahne alırken aynı zamanda oyuncu yönetmenliğini üstleniyor. Koreografisini Ebru Cansız‘ın yaptığı, şarkı sözlerini Serra Kerimzade, Kerem Pilavcı ve Gökçe Eyüboğlu’nun yazdığı Küçük Prens Müzikali, hayal etmekten vazgeçmeyenlere, unutulmaz bir gösteri vaad ediyor.

Çocuklara kendi yaşam amaçlarını bulmanın önemini anlatan müzikalde, aynı zamanda izleyici ilk kez yerli bir tiyatro yapımında hologram ile karşılaşacak.

Çocukları bir yandan eğlendirirken, diğer yandan kendi içsel güçlerini keşfetmeleri ve hayatı öğretilmiş kalıplar yerine kendi yöntemleriyle öğrenmeleri, merak duygusunu asla kaybetmemeleri gibi önemli mesajlar veren Küçük Prens, yetişkin olmayı yetişkinlerin dünyasından yanlış örneklerle anlatarak, adeta hayatın nasıl anlamlı kılınacağına dair kılavuzluk ediyor.

8 Ocak 2016’da Zorlu Performans Sanatları Merkezi Drama Sahnesi‘nde ilk gösterimi yapılan Küçük Prens Müzikali, ocak ayı boyunca cuma ve cumartesi günleri sahnelenecek.

Seanslar;

09-16-23-30 Ocak 2016 Cuma günleri 12.00
15-22-29 Ocak ve 05 Şubat Cumartesi günleri 20.00

4 yaş ve üzeri çocuklar için gösterilecek müzikalin biletlerini bu adresten temin edebilirsiniz.

Bilet Fiyatları;

Tam: 80 TL
Öğrenci: 60 TL