Spor-Sağlık

Kasım Ayında Ailece Katılabileceğiniz Koşu Etkinlikleri

5 Kasım 2016
Paylaşım
0
Yorum
0
minionmag
EDITOR-IN-CHIEF
[TÜM YAZILARI]
Yeni nesil anne babalar için kültür-sanat, müzik, seyahat, gastronomi, spor, sağlık, tasarım ve moda hakkında yayın yapan alternatif aile dergisi....
[DEVAMINI OKU]

Ailece spor yapmanın keyfine varabileceğimiz bir ay bizleri bekliyor. Koşu sporuyla ilgilenenlerin tüm yıl boyunca dört gözle beklediği 38. İstanbul Maratonu da Kasım ayında gerçekleşecek.

İşte Kasım ayında düzenlenecek koşu yarışları:

1. İstanbul Beş Gün Yarışları (1-6 Kasım)

Bu yıl on üçüncüsü düzenlenen İstanbul 5 Days, 1-6 Kasım tarihlerinde gerçekleşecek. İstanbul’un çeşitli yerlerinde koşulan farklı yarışlardan oluşuyor. Klasik mesafe, uzun mesafe ve sürat yarışı gibi seçeneklere sahip olduğunuz bu yarışlardan ister hepsine, isterseniz de aralarından seçtiklerinize katılabilirsiniz.
Yarışlar 2 Kasım’da Belgrad Ormanı’ndaki uzun mesafe koşusuyla başladı. 3 Kasım’da Çekmeköy’de klasik mesafe, 4 Kasım’da Heybeliada’da orta mesafe koşuları düzenlendi.
5 Kasım’da Ayazma Deresinde orta mesafe ve 6 Kasım’da Maçka Demokrasi Parkında Sürat Yarışıyla devam edecek olan etkinliği İstanbul Orienteering Spor Kulübü düzenliyor. Kayıtlar kapandı ancak izleyici olarak ailenizle birlikte güzel bir hafta sonu geçirebilirsiniz.

 

2. 10 Kasım Ata’dan Ana’ya Saygı Koşusu

karsiyaka_atadan-anaya-saygi-kosusu

Bu yıl yirmi üçüncüsü gerçekleştirilecek 10 Kasım koşusunu İzmir Karşıyaka Belediyesi düzenliyor.

Anayasa Meydanı’ndan başlayacak yarış, Zübeyde Hanım Kabri’nde son bulan 4,2 km’lik bir parkurdan oluşuyor. Dereceye girenlere madalya ve katılanların tamamına katılım belgesinin verildiği etkinlikle ilgili ayrıntılı bilgileri Karşıyaka Belediyesinin internet sitesinde bulabilirsiniz.

 

3. Vodafone 38. İstanbul Maratonu (13 Kasım)

istanbul-maratonu-1-1280x720

Dünyada kıtalararası koşulan ilk ve tek yarış olan Vodafone İstanbul Maratonu’nun 37’ncisi, 15 Kasım Pazar günü gerçekleşecek. İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Spor A.Ş. tarafından düzenlenen Vodafone İstanbul Maratonu, maraton(42.195 km), 15 km ve 10 km koşuları ile 8 km’lik kahramanlar koşusu olmak üzere dört ana kategoride koşulacak.

Maratonun, her yıl Halk Koşusu adı ile koşulan kısmı bu yıl, “15 Temmuz Şehitleri İçin Koşuyoruz” sloganı ile, Kahramanlar Koşusu adı altında koşulacak. Küçük büyük herkesin katılabileceği kahramanlar koşusuna çocuklarınızla birlikte ailece kayıt yaptırabilirsiniz. Kayıtlar 1 Kasım 2016, Salı günü başladı. İnternet sitesinden ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.

 

4. Çekmeköy Winter Time Challenge (18-20 Kasım)

Ülkemizin her bölgesinde doğa sporları, macera yarışları, patika koşuları, macera koşuları ve ultra maraton yarışları düzenleyen Team Ultra Trailer Runner ekibi koşu sporuna ilgi duyan anne babaları 18-20 Kasım tarihlerinde, Çekmeköy’de düzenlenecek macera dolu bir yarışa davet ediyor. 72, 48, 24 ve 12 saatlik bölümleri olan bu etkinliğe katılmak için internet sitelerine kayıt yaptırmanız gerekiyor.