Ajanda

Karlar Kralı Norm (Norm of the North)

4 Şubat 2016
norm of the north film incelemesi
Paylaşım
0
Yorum
0
Melodi Tözüm
[TÜM YAZILARI]
16 Ocak 1988 yılında İstanbul’da doğdu. Henüz annesi Melike Tözüm'ün karnındayken, 1987 yılında babası yönetmen İrfan Tözüm'ün çektiği ‘Rumuz Goncagül’ sinema filminde ilk kez kamera karşısına çıktı. ...
[DEVAMINI OKU]

Trevor Wall’ın yönettiği ve Billy Nighy, Rob Schneider, Heather Graham ile Zachary Gordon’un seslendirdiği, üretim bütçesi 18.000.000 $ olan animasyon film Karlar Kralı Norm’u (Norm of the North) Medyavizyon ithal etti ve dağıtımcılığını Mars Dağıtım üstlendi.

KONU:

Bir kutup ayısını asla rahatsız etmeye gelmez! Kutup ayıları için çok şey söylenebilir ama Norm için tipik bir kutup ayısı denemez. Şu sıralar tek derdi, yaşam alanı olan kutupları, turistik bir mekân olmaktan kurtarmaktır. Kendi halinde yaşayan Norm’un yaşam alanına lüks bir otel yapmaya kalkan çılgın bir iş adamıyla olan maceralarını izleyeceğimiz bu filmde, Norm ve arkadaşları New York’a gelerek iş adamını durdurmak için binbir maceraya atılır.

 

KARAKTERLER:

 

NORM

NORM

Norm 30’lu yaşlarını yaşayan değişik bir kutup ayısıdır. O, genel olarak bir kutup ayısının geleneklerine bağlı olarak yaşamasa da, kaderinde Kutupların Kralı olmak yazılıdır. Norm sadece insanlarda görülebilen bazı özelliklere sahiptir. Dans ediyor, konuşabiliyor ve bir insan gibi duygulanabiliyor. Norm, bir gün sahip olduğu bu özelliklerin ona bir hediye olarak mı, yoksa lanet olarak mı verildiğini kanıtlamak zorunda kalacak bir maceraya atılır.

 

DISLEKLER

DİŞLEKLER
Dişlekler Norm’un en yakın arkadaşları, yardımcıları, aynı zamanda da suç ortaklarıdır. Norm’un tarafında gururla yer almaktadırlar. Kutupların en küçükleri olmalarına rağmen oldukça güçlüdürler. Norm’un maceralı yolculuğunda Dişlekler, benzersiz yetenekleriyle aklınızı başınızdan alacak.

 

BAY_CAMGOZ

BAY CAMGÖZ
Bay Camgöz sıska vücudu ve karakalemle çizilmiş saçlarıyla son derece açıkgöz bir yatırımcıdır. Camgöz Holding’in sahibi Bay Camgöz, geniş arazileri hacizleyerek bu arazilere evler yapar. Bay Camgöz tüm çevresine kişisel bir kâr olarak bakmakta ve bu durumu etrafındakilerden daha çok önemsemektedir.

 

KARLAR KRALI NORM

VERA
Vera, Bay Camgöz’ün holdinginde Pazarlama Yöneticisi olarak çalışan son derece yetenekli ve güzel bir kadındır. Vera, harika bir çalışan olmasına rağmen son derece kötü bir yöneticiyle çalışmaktadır. Bekar bir annedir ve kızının mutluluğu onun için hayattaki her şeyden önemlidir. Bu durum Eva’yı, Camgöz Holding’in acımasız çalışma koşullarında çaresiz bırakmaktadır.

 

SOCRATES

SOCRATES
Socrates kutupların bilge ama bir o kadar da çok bilmiş baykuşudur. Socrates hiçbir cümlesini ölçüp tartmadan söyler. Bir gün, Norm’dan ciddi bir seçim yapmasını ister. Socrates, Norm’u geleceğin kralı olarak gören kişilerden sadece birisidir.

Notlar:

• 15 Ocak 2016’da Amerika’da vizyona giren film, Türkiye’de 22 Ocak’ta sinemaseverlerle buluştu.

• Karlar Kralı Norm’u Türkiye’de 10 günde 75.001 seyirci izledi ve 899.167,92 TL hasılat yaptı.

• Film 2016 Şubat ayı itibari ile dünya genelinde elde ettiği gelir sonucunda kâra geçmeye başladı.

Fragman: