Ajanda

İstanbul Kids Fashion Fuarı 27 Temmuz’da Başlıyor!

24 Temmuz 2016
İstanbul Kids Fashion Uluslararası Bebek Çocuk Hazır Giyim ve Aksesuarları Fuarı
Paylaşım
0
Yorum
0
minionmag
EDITOR-IN-CHIEF
[TÜM YAZILARI]
Yeni nesil anne babalar için kültür-sanat, müzik, seyahat, gastronomi, spor, sağlık, tasarım ve moda hakkında yayın yapan alternatif aile dergisi....
[DEVAMINI OKU]

Bebek ve çocuk modasında 2016 Sonbahar-Kış koleksiyonlarının görücüye çıkacağı İstanbul Kids Fashion Bebek, Çocuk Hazır Giyim ve Aksesuarları Fuarı, 27-30 Temmuz 2016 tarihleri arasında, İstanbul Fuar Merkezi 9 ve 10’ncu salonlarda ziyarete açılacak.

0-16 yaş arası bebek ve çocuk hazır giyim ve aksesuarlarının sergilendiği İstanbul Kids Fashion Fuarı, 200’den fazla ulusal ve uluslararası marka/firma ile Avrasya bölgesinden 5.000’den fazla satın alma yetkilisi ve sektör profesyonellerini bir araya getirecek.

 

istanbul çocuk ve bebek moda fuarı

 

Bebek ve çocuklar için giyim ve ev tekstilinin yanı sıra hamile giysi ve aksesuarlarının da yer aldığı fuara; çok sayıda Bebek ve Çocuk Hazır Giyim, Ayakkabı Mağazaları, Anne ve Hamile Giyim Mağazaları, Mağaza Zincirleri, Departman Store’lar ile İthalat ve İhracatçı, Distribütör, Acenta ve Toptancılar, Satın Alma Ofisleri ve Ticaret Firmaları ile E-Ticaret firmaları katılacak.

 

İstanbul Kids Fashion Uluslararası Bebek Çocuk Hazır Giyim ve Aksesuarları Fuarı

 

Türkiye’de, bebek ve çocuklar için hazır giyim sektöründe yapılan tek ve en büyük fuar organizasyonu olan İstanbul Kids Fashion Fuarı’nın 27-30 Temmuz 2016 tarihleri arasında planlandığı gibi kapılarını ziyaretçilere açacağını ifade eden UBM ICC Genel Müdürü Erdal Baykara, “Maalesef son dönemde yaşadığımız olaylar hepimizi derinden üzmüş ve endişelendirmiştir. Bizler inanıyoruz ki böylesi bir dönemi atlatabilmek için ülke ve toplum olarak birlik ve beraberliğe, ekonomik yönden güçlü olmaya her zamankinden daha çok ihtiyacımız var. Bu nedenle İstanbul Kids Fashion Fuarımızın ülke ekonomimize en faydalı olacak şekilde gerçekleşmesi için tüm tedbirlerimizi aldık. Fuarımız, Portekiz, İspanya, Ukrayna, Almanya ve Türkiye’den 200 katılımcı firma/markanın katılımı ile gerçekleşecek. Hatta, an itibariyle satın alma yetkilisi ve sektör profesyoneli ziyaretçi kaydımızın %15’ini, 16 Temmuz’dan sonra aldık” dedi.

 

İstanbul Kids Fashion Fuarı, tasarım odaklı etkinliklere yer verecek…

 

İstanbul Kids Fashion Uluslararası Bebek Çocuk Hazır Giyim ve Aksesuarları Fuarı

 

İstanbul Kids Fashion, Türkiye’nin ihracat hedeflerine ulaşmasında ve İstanbul’un moda başkentleri arasında hak ettiği yere ulaşmasında tasarımın gücü ve etkisini odağına alarak Nişantaşı Üniversitesi Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümü işbirliği ile bir panel düzenleyecek. Panelde Ekonomist Dr. Fatih Anıl, ‘Türkiye Ekonomisi ve Tekstil Sektörüne Genel Bakış’, Triko Tasarımcısı ve Örme Sanatçısı Seda Acar ve Tasarımcı Nejla Güvenç de “Gelecekte Tasarım ve Yeni Teknolojiler” konularını ele alacak.

 

cocuk modası

 

Nişantaşı Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi koordinatörlüğünde düzenlenen “Geçmişten Günümüze Çocuk Modası Dönem Kıyafetleri” ilk kez İstanbul Kids Fashion Fuarı’nda sergilenecek. Çoğunluğu siyah beyaz fotoğraflarda kalmış 50’lerden 90’lara uzanan çocuk modasının hikayesi, dönem kıyafetlerinden oluşan sergi ile geçmişten günümüze taşınacak. Beş parçalık özel koleksiyondan oluşan kıyafetler, 1950-1990 tarihleri arasındaki 10’ar yıllık dönemleri sembolize ediyor. Ayrıca, yine Nişantaşı Üniversitesi Moda Tekstil ve Moda Tasarım Bölümü öğrencileri tarafından ‘Cıvıl Cıvıl Kapalıçarşı’ konseptinde hazırlanan rengarenk çocuk kıyafetleri de İstanbul Kids Fashion’da sergilecek. Toplam 15 kıyafetten oluşan iki sergi, Yrd. Doç. Dr. Saniye Çiğdem Koçak, Öğretim Görevlileri Fatma Öztürk, Bahar Yıldız, Dilek Akdemir’in rehberliğinde öğrenciler tarafından ortaklaşa hazırlandı.

İstanbul Kids Fashion Fuarı, Moda Fotoğrafları Karma Sergisi ile moda fotoğrafçılığına da dikkat çekecek. Nişantaşı Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Moda Tasarım Program Başkanı Ayşegül Kaplan Bağcı koordinatörlüğünde hazırlanan fotoğraf sergisi, programda yer alan 40 öğrencinin, kıyafetin tasarımı kadar, onu nasıl sunmak gerektiğine de dair yaratıcı fotoğraflarından oluşuyor. Karma sergi, İstanbul Kids Fashion Fuarı süresince fuaye alanında ziyaret edilebilecek.