Tasarım

Hastaneden Çıkamayan Çocuklar İçin Özel Tasarlanan Önlükler

9 Ağustos 2016
özel tasarım hastane önlükleri
Paylaşım
0
Yorum
0
minionmag
EDITOR-IN-CHIEF
[TÜM YAZILARI]
Yeni nesil anne babalar için kültür-sanat, müzik, seyahat, gastronomi, spor, sağlık, tasarım ve moda hakkında yayın yapan alternatif aile dergisi....
[DEVAMINI OKU]

Kanada’da bulunan Starlight Çocuk Vakfı (Starlight Children’s Foundation), uzun süren tedavileri nedeniyle hastaneden hemen ayrılamayan çocuklar için güzel bir proje başlattı.

 

özel tasarım hastane önlükleri

 

Vakıf, “Ward + Robes” isimli projesiyle, çocukların üzerilerinden çıkaramadıkları ve maalesef soğuk bir üniforma haline dönüşen hastane önlüklerinden kurtulmaları için özel tasarım önlükler hazırladı. Bu önlükler çocukların yalnızca birer hasta değil, her birinin kendine has tarzlara ve karakterlere sahip renkli kişilikler olduklarını yansıtmaları için de güzel bir sürpriz oldu.

 

 

Moda tasarımcısı Izzy Camilleri ve dövme sanatçısı India Amara ile bu proje için işbirliği yapan Starlight Children’s Foundation, hastane önlüklerini sevimsiz görüntüsünden tamamen uzaklaştırarak onları ünlü tasarımcı ve sanatçının ellerinden çıkan desen, baskı ve renklerle birlikte modaya uygun, stil sahibi önlüklere dönüştürdü. Kısacası, çocuklara kendileri olmaları için bir fırsat yaratıldı. Hastanedeki bir askıya yerleştirilen yeni önlüklerin üzerinde “You’re Unique” (Sen, Eşsizsin) yazan etiketler yer aldı. Yeni önlüklerine kavuşan çocukların yüzlerinde oluşan gülümseme ise paha biçilemezdi.

 

ward and robes hastane onlukleri.jpg

ward and robes hastane onlukleri.jpg

ward and robes hastane onlukleri.jpg

 

Şimdilik yalnızca Ontario’daki bir hastanede başlatılan uygulamanın, önümüzdeki günlerde Kanada’daki diğer hastanelerde ve hatta diğer ülkelerdeki hastanelerde de uygulanmaya girmesi bekleniyor. Destek olmak ve hayatlarının en güzel günlerini hastanede geçirmek zorunda kalan çocukların yüzünü bir parça da olsun güldürmek isterseniz projeye buradan bağış yapabilirsiniz.

 

ward and robes hastane onlukleri.jpg

ward and robes hastane onlukleri.jpg

ward and robes hastane onlukleri.jpg

 


Kaynak:

Bigumigu