Gezgin

Fırat Neziroğlu İle Ruha Bahar Detoksu

22 Mayıs 2017
fırat neziroğlu ile ruha bahar detoksu
Paylaşım
0
Yorum
0
minionmag
EDITOR-IN-CHIEF
[TÜM YAZILARI]
Yeni nesil anne babalar için kültür-sanat, müzik, seyahat, gastronomi, spor, sağlık, tasarım ve moda hakkında yayın yapan alternatif aile dergisi....
[DEVAMINI OKU]

Kış aylarının yorgunluğunu üzerimizden atmak ve yaza enerji dolu bir başlangıç yapmak için kendimizi sağlıklı yiyecekler ve sporla yeniliyoruz. Peki ya ruhumuz?

Şehir yaşamı, iş stresi, günlük problemler derken hayatın kaotik akışına kapılıp gidiyoruz. Halbuki küçük bir mola almak, yalnızca ’bize’ ait bir vakte sahip olmak ve bu sürenin sonunda hayata ‘yenilenerek’ başlamak ne iyi gelirdi…

Biz, bu hafta sonu kendimizi dinlemeye, ruhumuza detoks etkisi yapacak bir kampa gidiyoruz. Siz de bizim gibi düşünenlerdenseniz, sizi de aramızda görmek isteriz.

Mottomuz “Az tüket, çok üret, üretmek için bedeninin farkına var!” Doğa yürüyüşleri, yoga ve sanat atölyeleri ile kendimize vardığımız bir hafta sonu geçireceğiz.

27-28 Mayıs hafta sonuna denk gelen, Şile İstanbul Kamp’ta bir gece konaklamalı kampta bizlere uluslararası performans sanatçısı ve yoga eğitmeni Fırat Neziroğlu eşlik edecek.

Fırat Neziroğlu kumaş tasarım yarışmalarında dereceleri olan, Tayland Kraliçesi’nin doğum günü kutlamaları nedeniyle, kendisine özel bir kumaş dokumak üzere Tayland’a davet alan, dünyanın pek çok ülkesinde eserleri sergilenen bir Fiber Art sanatçısı. Aynı zamanda yirmi yılı aşkın bir süredir dans ediyor. Kurduğu ModernDansLAB klasik bale-modern dans topluluğu ile birlikte hayallerini sahne üzerinde gerçekleştiriyor. Türkiye’de ve dünyada ilk kez projelendirilen, sahnede müzik eşliğinde dokuma performanslarını mutlaka izlemelisiniz.

Dans deneyimini yoga ile birleştirmiş. Şöyle söylüyor:

Yoga sayesinde ulaştığım daha derin hisler; kaslar ve bağ dokuların anlattıklarını dans teknikleri ile birleştirip bir akış içinde sunmaya karar verdim. Bedenin zihinle birleşip hislerle yoğrulduğu bir teknik üzerine çalışmaya başladım. Bu teknikte müziğimiz bedenimizin ve nefesimizin sesleri oldu. Ayak parmağımızdan saçımızın ucuna kadar yerle ve boşlukla bir bütün olacağız. Bedenin bükülmesi sırasında sınırlarımızın ne kadar geniş olduğunu deneyimleyeceğiz. Kontrol ve kontrolsüzlük sınırındaki dengemizi keşfedeceğiz. Ve sonrası tamamen sizin içsel yolculuğunuz…

Katılmak isteyenler için hâlâ kontenjan mevcut.

 

FIRAT NEZİROĞLU İLE BİRLİKTE RUHA BAHAR DETOKSU

 

AJANDA

Cumartesi

11.00 Kampa varış ve yerleşme
12.00 Yemek
13.00 Doğa yürüyüşü
14.00 Hatha Yoga
15.00 Sıcak içecek molası
16.00 Sanat çalışması
17.30 Serbest zaman
20.00 Akşam yemeği
22.00 Kamp ateşi

Pazar

09.00 Kahvaltı
10.00 Hatha Yoga
11.00 Serbest zaman
12.00 Yemek
13.00 Doğa yürüyüşü
14.00 Sıcak içecek molası
15.00 Kamptan ayrılış

İletişim ve sormak istedikleriniz için 0533 602 81 21 numaralı telefondan İstanbulKamp‘ı arayabilirsiniz.