Tasarım

Ebeveynlere Mini Tasarım: “Boida” by Kunsik Choi

16 Ocak 2017
Paylaşım
0
Yorum
0
minionmag
EDITOR-IN-CHIEF
[TÜM YAZILARI]
Yeni nesil anne babalar için kültür-sanat, müzik, seyahat, gastronomi, spor, sağlık, tasarım ve moda hakkında yayın yapan alternatif aile dergisi....
[DEVAMINI OKU]

Özellikle evden çalışan (home-office) bir ebeveynseniz, küçük çocuğunuzun yaptığınız işe ne kadar dahil olmak istediğini bilirsiniz. Çocuklar anne babalarını taklit etmeyi, “birlikte yapmayı” severler. Kucağınıza oturmak isteyip bilgisayar klavyesinin tuşlarına basmaları, bir alana saçılmış kağıt ve notlarınızın üzerine oturup karalamaya başlamaları size tanıdık gelecektir. Bunların tümü çocuğun anne-babasıyla ortak bir alan yaratma isteğidir.

Güney Koreli tasarımcı Kunsik Choi, işte bu minik kalplerin isteğini yerine getirecek bir sehpa tasarlamış.

 

boida sehpa ile anne çocuk bir arada çalışabilir

Modern tasarımları seven ve aynı zamanda işlevselliği de ön planda tutan ebeveynlerin hoşuna gideceğini düşündüğümüz bu sehpanın adı Boida.

 

Bir köşesi, ebeveynleriyle aynı masada oturmak isteyen küçük çocuklar için oturak olarak tasarlanmış bu sehpada rahatça yayılıp çalışabilir, birlikte çay saatleri düzenleyerek onun oyun dünyasına misafir olabilirsiniz.

Çocuğunuz sığamayacak kadar büyüdüğünde ise oturak kısmı kitaplarınız veya dekoratif eşyalarınız için bir rafa dönüşebilir.