Ajanda

Dünyanın En Genç National Geographic Fotoğrafçısı

9 Mayıs 2016
dünyanın en genç/küçük national geographic fotoğrafçısı
Paylaşım
0
Yorum
0
minionmag
EDITOR-IN-CHIEF
[TÜM YAZILARI]
Yeni nesil anne babalar için kültür-sanat, müzik, seyahat, gastronomi, spor, sağlık, tasarım ve moda hakkında yayın yapan alternatif aile dergisi....
[DEVAMINI OKU]

Sizi 6 yaşındaki, dünyanın en genç National Geographic fotoğrafçısıyla tanıştıralım: Hawkeye Huey. Kendisine bir California seyahatiniz sırasında, dağlarının tepesinde veya ıssız bir yolda, elinde Fujifilm Instax 210 markalı fotoğraf makinesiyle rastlayabilirsiniz.

dünyanın en genç/küçük national geographic fotoğrafçısı

Huey, National Geographic’in ünlü fotoğrafçısı Aaron Huey‘in minik oğlu. Ama bu gidişle babasının ününü geçecek gibi görünüyor. Babasının onun adına düzenlediği Instagram hesabında 206.000 takipçisi var, tabii ki şimdilik. Çektiği bir fotoğrafla National Geographic’de fotoğrafı yayınlanan en genç fotoğrafçı olmayı da başarmış üstelik.

hawkeye huey

4-year-old-photographer-hawkeye-huey-national-geographic-aaron-huey-27

x

Henüz 4 yaşındayken babasının yönlendirmeleriyle fotoğraf çekmeye başlayan Hawkeye özgün kareler yakalama konusunda iddialı. Babasıyla birlikte seyahat eden küçük fotoğrafçı; Batı Amerika’da Kızılderilileri, kovboyları, turistleri, vadileri, günbatımlarını fotoğraflıyor. Babasının ifadelerine göre Hawkeye, fotoğraflamak istediği insanlarla özel bir ilişki yakalıyor. Objektifin arkasında başka biri olsa belki de fotoğrafının çekilmesinden rahatsız olabilecek insanlar Hawkeye’nin sıcaklığıyla en doğal pozlarını sergiliyor.

4-year-old-photographer-hawkeye-huey-national-geographic-aaron-huey-5

4-year-old-photographer-hawkeye-huey-national-geographic-aaron-huey-22

4-year-old-photographer-hawkeye-huey-national-geographic-aaron-huey-20

4-year-old-photographer-hawkeye-huey-national-geographic-aaron-huey-13

4-year-old-photographer-hawkeye-huey-national-geographic-aaron-huey-12

4-year-old-photographer-hawkeye-huey-national-geographic-aaron-huey-2

4-year-old-photographer-hawkeye-huey-national-geographic-aaron-huey-4

dünyanın en genç/küçük national geographic fotoğrafçısı

4-year-old-photographer-hawkeye-huey-national-geographic-aaron-huey-7

aaron-huey

sx

Ladyman-LasVegas-2

x

bd

Arabadaki-sinirli-adam-2

4-year-old-photographer-hawkeye-huey-national-geographic-aaron-huey-60

Hawkeye’nin Instagram hesabı Rolling Stone dergisinin en iyi 100 Instagram hesabından biri oldu. Time dergisinin ise takip edilecek 50 Instagram hesabı arasına girmeyi başardı. Dört yaşındayken, National Geographic’i temsil eden en genç fotoğrafçı ünvanını alan Hawkey Huey’in çektiği fotoğraflar Kickstarter’da başlatılan bir kampanyayla kitaplaştırıldı. Kitabının ismi “COWBOYS INDIANS HOBOS GAMBLERS PATRIOTS TOURISTS&SUNSETS”

Bu sevimli fotoğrafçı, Instagram’daki bilinirliğinden şimdilik pek haberdar değil. Annesi ve babası, özellikle Hawkeye’nin kendi yaşındaki bir çocuktan farklı bir dünyası olmasını istemiyor. Onlara göre oğullarına şimdilik kreşi, legoları ve çok sevdiği Star Wars yetiyor.