Ajanda

Cuma Akşamı Planı: Ego Chat

17 Şubat 2016
serkan bozkurt ego chat
Paylaşım
0
Yorum
0
minionmag
EDITOR-IN-CHIEF
[TÜM YAZILARI]
Yeni nesil anne babalar için kültür-sanat, müzik, seyahat, gastronomi, spor, sağlık, tasarım ve moda hakkında yayın yapan alternatif aile dergisi....
[DEVAMINI OKU]

Sizleri Serkan Bozkurt’la tanıştıralım.

Onu, görme engellilerle birlikte hazırladığı Aydınlık Adımlar dans projesi’yle tanıdık. Kendisi o sene (2001) NTV tarafından Yılın İsimsiz Kahramanı seçildi.

Viyana ve İstanbul’da dansçı, koreograf ve oyuncu olarak birçok farklı projede çalışan sanatçı aynı zamanda İstanbul Beyoğlu’nda bulunan Danshane’nin kurucusu. Burada dans ve hareket odaklı eğitimler verirken aynı zamanda Danshane’nin, kendi sanat yolu üzerinde arayış halindeki sanatçıların sanatseverlerle buluşacakları bir performans alanı olmasını amaçlıyor.

Serkan Bozkurt; konsept, hikaye ve oyunculuğunu yaptığı, Emre Akal’ın yönettiği dans gösterisi Ego Chat’le 19 Şubat Cuma günü ikinci kere Tatavla’da sahne alacak.

Ego Chat nedir? Veya şöyle soralım: “Ego Chat kimdir?”

Açıklamasını Serkan Bozkurt’a bırakmadan önce küçük bir hatırlatma yapalım. Oyun erotik unsurlar içerdiğinden, bu cuma çocukları anneanneye bırakabilirsiniz.

Neredesin? Burada mısın? Sen kimsin? Sen sadece toplumun yansıttığı bir ayna mısın? Kendin olmak için çabaların ancak seni boşluğa mı götürüyor ve her kaçtığın noktada egon daha da mı büyüyor? Kendinle sevişmen ve egonla savaşın hiç bitmiyor mu? O zaman Ego Chat’sin sen!

Türkiye’de geleneksel kimlik ile modern kimlik arasına sıkışmış bedenler ve bu bedenlerin kimlik arayışları, gezi öncesi ve sonrası yaşanılan yaşatılan şiddet, acıdan zevk alan bir toplumun değişemeyen yazgısı oyunda bedenin bütün imkânları kullanılarak işleniyor.

 

Ego Chat

Tarih: 19 Şubat 2016 Cuma

Saat: 20.30

Mekan: Tatavla Sahnesi /Cihangir

Bilet: Biletix