Ajanda

Contemporary İstanbul Başlıyor!

31 Ekim 2016
Paylaşım
0
Yorum
0
minionmag
EDITOR-IN-CHIEF
[TÜM YAZILARI]
Yeni nesil anne babalar için kültür-sanat, müzik, seyahat, gastronomi, spor, sağlık, tasarım ve moda hakkında yayın yapan alternatif aile dergisi....
[DEVAMINI OKU]

Bu sene on birinci yılını dolduran Contemporary İstanbul, 20 ülkeden 70 galeri ve 520 sanatçının katılımıyla 1500’ü aşkın eserle sanatseverlere kapılarını açacak.

Akbank’ın katkılarıyla İstanbul Kongre Merkezi ve Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleşecek Contemporary İstanbul, 3-6 Kasım 2016 tarihlerinde ziyaretçilerini ağırlayacak.

Contemporary Istanbul, Türkiye’nin önde gelen koleksiyonerlerinin koleksiyonlarından seçilen en özel eserleri bir araya getirecek bir sergiye de ev sahipliği yapacak. “Collectors’ Stories” isimli sergi, Türkiye’nin önde gelen 60 çağdaş sanat koleksiyonundan, 120 eseri, Contemporary Istanbul sırasında ilk kez bir araya getirecek. Farklı duruşları, tercihleri ve koleksiyonları bir araya getirecek olan proje, birliktelik ruhunu canlandırmayı amaçlarken yeni nesil sanat koleksiyonerleri için de adeta bir yol haritası çizecek.

Çağdaş sanatın en iyi örneklerini bu yıl da sanatseverlerle buluşturan Contemporary Istanbul’u, 3 – 6 Kasım tarihlerinde ziyaret edebilirsiniz.