Ajanda

Çocuklar İçin Yaratıcı Yazarlık Uzaktan Eğitimi

30 Eylül 2016
uzaktan erişimli yaratıcı yazarlık atölyesi
Paylaşım
0
Yorum
0
minionmag
EDITOR-IN-CHIEF
[TÜM YAZILARI]
Yeni nesil anne babalar için kültür-sanat, müzik, seyahat, gastronomi, spor, sağlık, tasarım ve moda hakkında yayın yapan alternatif aile dergisi....
[DEVAMINI OKU]

Yazar olmak isteyen çocuklar yalnızca İstanbul ile sınırlanmasın diye, Çocuk Atölyesi “Çocuklara Yaratıcı Yazarlık Eğitimi”ni her şehire yaymak için uzaktan erişim programı başlatıyor!

Cihangir’deki renkli mekanında ve okullarda, sanat odaklı yaratıcı atölyeler düzenleyen Çocuk Atölyesi, geleceğin yazar adayları için bünyesindeki grup ve bireysel derslerin dışında İstanbul dışı için Uzaktan Erişimli Yaratıcı Yazarlık Atölyesi programını başlatıyor. Program dahilinde, İstanbul dışında yaşayan ve atölyeye katılmak isteyen çocuklara internet üzerinden Skype programıyla eğitim verilecek.

Çocuklara Yaratıcı Yazarlık Atölyesi; 8-12 yaş grubundaki çocuklara yönelik bir karakter, bir macera, sıradışı ya da oldukça sıradan bir öykü yaratmak için izlenebilecek yolların hep birlikte keşfedildiği bir atölye çalışması. Katılımcı çocukların, evleri dahil, internet erişimin olduğu istedikleri her mekanda  Skype programı üzerinden gerçekleştirilecek program, belirlenen gün ve saatte, her hafta bir hikâye yazım atölyesi olarak gerçekleştirilecek.

Öğrenciyle birlikte belirlenen saatte eğitmenle birebir olarak yapılacak çalışmada, her ders kurgulanan hikâye ve öykünün kurgu, içerik, betimleme, heyecan\macera katma, sözel anlatım, canlandırma, sonlandırma yöntemleri ile genel yazım kuralları, imlâ, doğru anlatım, iyi kurgu ve betimleme sanatı ile ortaya yepyeni bir hikâye çıkartmaları sağlanacak.

Okumaya ve yazmaya hevesli, kendi hikâyesini yazmak isteyen, yazıyla ilişkisini güçlendirmek ama hayal gücünü doğru kullanmakta zorluk çekenler için oluşturulan çalışma, her ilden geleceğin yazarları ile birlikte olmaya devam edecek.

Atölye Ücreti: 75 TL (tek ders ücreti)
Atölye sonrası kitap ücreti: 275 TL
Yaş Grubu: 8-12 yaş
Atölye Süresi: 1 saat
Eğitmen: Çocuk kitapları yazarı Nermin Ferhan Karamuti

Eğitmen Hakkında

Nermin Ferhan Karamuti: Editör ve çocuk kitapları yazarı Nermin Ferhan Karamuti, uzun yıllar yayınevleri ve farklı gazetelerde çalıştı. Birçok yetişkin kitabının redaksiyon ve editörlüğünü yaptı. Çocuklar için yazdığı ilk kitabı “Şekercini Patyos” 2013 yılında Can Yayınları tarafından yayınlandı. Serbest editörlük ve eğitmenlik yaparak hayatına devam eden yazar, çocukların zamansız hayallerinden beslenmeye ve yazmaya devam ediyor.

Ön kayıt ve bilgi için
E-posta: atolye@cocukatolyesi.net
Telefon: 0533 477 59 51 – 0542 241 89 85

Çalışma Şartları

• Her atölye çalışmasında çocuk ve eğitmen belirlenecek gün ve saatte internet üzerinden Skype programı aracılığıyla buluşacaktır. Öğrencinin kendi fotoğrafı ile açılacak oturumda, önce ebeveyni ilk açılışı yapıp, daha sonra öğrenci ile derse başlanacaktır.

• Çalışma için gerekli olan defter, kalem ve silgi yayın öncesi öğrencinin masasında hazır olacaktır.

• Her ders bir önceki dersin tekrarından (hikâyede nerede kalındığı) başlar.

• Çalışma sırasında çocuğun dikkatini dağıtacak (özel bir durum varsa belirtilmelidir) cep telefonu\televizyon\tablet olmaması gerekir.

• Her ders öncesi belirlenen ücret eğitmenin banka hesabına yatırılacak, (mesai saati bitiminden ve eft saatinden önce), eğitmenin ödeme onayından sonra derse başlanacaktır.

• Çalışma saatlerinin eğitmenin ve öğrencinin karşılıklı olarak onaylamasıyla değiştirilmesi mümkündür.

• Çalışma süresi, çocuğun derse ilgisi, vakti, ebeveynin ve eğitmene göre zamanlaması ayarlanabilir.