Ajanda

Çocuk Atölyesi’nden 10 Kasım’a Özel Program: Benim Atatürk’üm

8 Kasım 2016
çocuk atölyesi 10 kasım programı
Paylaşım
0
Yorum
0
minionmag
EDITOR-IN-CHIEF
[TÜM YAZILARI]
Yeni nesil anne babalar için kültür-sanat, müzik, seyahat, gastronomi, spor, sağlık, tasarım ve moda hakkında yayın yapan alternatif aile dergisi....
[DEVAMINI OKU]

Cihangir’de bir süredir sadece çocuklara yönelik bir atölye var hem de çok renkli! Çocuk Atölyesi, çocuklara özel tasarlanmış atölyesinde 2014 yılından beri 4-16 yaş grubundaki çocuklara edebiyat, resim, plastik sanatlar, tiyatro, dans gibi temel sanat dallarına ilişkin sanatçı eğitmenler önderliğinde yaratıcı atölye çalışmaları düzenliyor. Atölyeler çeşit çeşit: Yaratıcı Yazarlık, Yaratıcı Oyun ve Drama, Karikatür, Mutfak, Dans…

 

BENİM ATATÜRK’ÜM: “ATATÜRK’Ü ANLAMAK” YAZARLIK VE RESİM ATÖLYESİ

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ölüm yıldönümü olan 10 Kasım haftasında Çocuk Atölyesi çok özel bir etkinlik hazırladı. Ölümünün 78. yılında saygı ve minnetle andığımız Atatürk’ü çocukların gözünden görmeyi ve tanımlamayı amaçlayan atölyeler 12 Kasım Cumartesi günü yapılacak.

 

1. Benim İçin Atatürk/Benim Atatürk’üm Yazarlık Atölyesi

Çocuklar kendi Mustafa Kemal Atatürk’ünü anlatıyor ve resimliyor!

7-12 yaş grubundaki çocuklarla birlikte gerçekleşecek ilk atölye çalışmasında katılımcılar “Benim İçin Atatürk\Benim Atatürk’üm” temalı kısa bir hikâye\öykü yazacak. Ana teması üzerinden duygu ve düşüncelerini, kısacası kendi gözlerinden Atatürk’ü anlatacak olan çocuklar, daha sonra Resim Atölyesi’nde eğitmen Özlem Bitir ile “Atatürk’ü Anlamak” teması üzerine hayallerindeki Atatürk’ü resme aktaracaklar. Onun eserleri ve emanetleri ile yaşadığımız ülkemizde, çocukların Ulu Önder Atatürk’ü nasıl anladıkları, kalplerinde ve düşüncelerinde nasıl yaşadıklarını hem yazıya dökecek, hem de tuvalde yansıtacaklar.

Atölye Ücreti: 50 TL

Atölye Tarihi/Saati: 12 Kasım Cumartesi 14:00-15:30

Yaş Grubu: 8-12 yaş

Eğitmen: Çocuk kitapları yazarı Nermin Ferhan Karamuti

Katılımcı Sayısı: 3 – 20

Eğitmen Hakkında: Editör ve çocuk kitapları yazarı Nermin Ferhan Karamuti, uzun yıllar yayınevleri ve farklı gazetelerde çalıştı. Birçok yetişkin kitabının redaksiyon ve editörlüğünü yaptı. Çocuklar için yazdığı ilk kitabı ‘Şekercini Patyos’ 2013 yılında Can Yayınları tarafından yayınlandı. Serbest editörlük ve eğitmenlik yaparak hayatına devam eden yazar, çocukların zamansız hayallerinden beslenmeye ve yazmaya devam ediyor. beri yaptığı atölyeler ile animasyon yapmak isteyen çocuklara kendi bilgilerini aktarıp yol gösteriyor.

 

2- Benim İçin Atatürk \ Benim Atatürk’üm Resim Atölyesi

Atatürk’ü anlamak ve Atatürk’ü yaşatmak konulu resim atölye etkinliğinde; çocuklarla Atatürk’ün olağanüstü kişiliği ve yaşamındaki başarılarının kaynağı olan çözümsüzlüğü kabul etmeyen, problem çözücü, mücadeleci yapısı yani “olaylara bakış açısı” üzerine simgesel bir çalışma hedeflenmektedir.

Atölye Ücreti: 55 TL

Atölye Tarihi/Saati: 12 Kasım Cumartesi/15:00-16:30

Yaş Grubu: 7-12 yaş

Atölye Süresi: 1,5 Saat

Eğitmen: Resim Öğretmeni Özlem Bitir

Katılımcı Sayısı: 3 – 20

Eğitmen Hakkında: Özlem Bitir, Eskişehir doğumlu. İşletme eğitimi almasının ardından, içindeki sanat aşkı ile Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü’nden mezun oldu. Daha sonra çocuklara olan sevgisi ve onların olağanüstü dünyasına ait işler yapma isteği ile Mimar Sinan üniversitesinde pedagojik formasyon eğitimi alan Bitir, 2001-2013 yılları arasında Umut Çocukları projesi kapsamında çalıştı. Hâlâ bir devlet okulunda resim öğretmeni olarak çalışan Özlem Bitir, oğluyla birlikte İstanbul’da yaşıyor.