Ajanda

Cannes Lions’tan Reklam Sektörünün Kadınlarına Destek

6 Mart 2016
see it be it cannes lions
Paylaşım
0
Yorum
0
minionmag
EDITOR-IN-CHIEF
[TÜM YAZILARI]
Yeni nesil anne babalar için kültür-sanat, müzik, seyahat, gastronomi, spor, sağlık, tasarım ve moda hakkında yayın yapan alternatif aile dergisi....
[DEVAMINI OKU]

Geçtiğimiz sene Cannes Lions International Festival of Creativity, cinsiyet ayrımına kafa tutan reklamların yarışacağı yepyeni bir kategori duyurdu: “Glass Lion – The Lion for Change”. LeanIn.Org iş birliğiyle açılan bu kategori, reklamcılık dünyasında cinsiyet temsilleri üzerine maruz kalınan önyargıları ve eşitsizlikleri yaratıcılığın gücüyle yıkmaya davet eder nitelikteydi.

Jürisindeki kadın üyelerinin %31.5 oranını bulmasıyla Cannes Lions, 2015 senesinden itibaren cinsiyet ayrımcılığını en üst düzeyde azalttığını göstermişti.

Festival, 2014 senesinde başlattığı See It Be It programıyla reklam sektöründe yer alan kadınların maruz kaldığı önyargı ve eşitsizliği yaratıcılığın gücüyle yıkmaya odaklandı. Katılımcılar programa katıldıkları birkaç gün boyunca sektördeki profesyonellerle bir araya gelme fırsatı buldu. Aynı zamanda kadınların reklam sektöründeki yerini işaret eden ve cinsiyet çeşitliliğine teşvik eden paneller düzenlendi.

See It Be It programı bu sene 19-23 Haziran 2016 tarihlerinde düzenlenecek.

Eski katılımcılarının sektörde daha etkin rollerde yer almalarını sağlayan program,bu sene sektörün öncülerine de söz vererek yeni katılımcıları için ilham verici bir hafta vadediyor.

Toplam 15 katılımcının seçileceği programa 1 Nisan 2016 tarihine kadar bu adresteki formu doldurarak başvurabilirsiniz.

Kimler Katılabilir?
• Marka ve İletişim sektöründe çalışan, reklam, pazarlama, film, inovasyon, editoryal, tasarım, halkla ilişkiler veya ilgili disiplinlere ait metin yazarı, sanat yönetmeni, yazılımcı, tasarımcı gibi pozisyonlarda 5 – 10 yıl arası deneyime sahip kadınlar.
• Daha önce Cannes Lions’a katılmamış olanlar.
• Küçük ya da büyük herhangi ölçekte bir ödül kazanmış olanlar.
• Akıcı İngilizce konuşabilenler.
• Sosyal medyada aktif olanlar.

Program hakkında ayrıntılı bilgiye bu adresten ulaşabilirsiniz.