Can Dostum

Barınak Köpeklerine Kitap Okuyan Çocuklar

6 Mart 2016
barınak köpeklerine kitap okudular
Paylaşım
0
Yorum
0
minionmag
EDITOR-IN-CHIEF
[TÜM YAZILARI]
Yeni nesil anne babalar için kültür-sanat, müzik, seyahat, gastronomi, spor, sağlık, tasarım ve moda hakkında yayın yapan alternatif aile dergisi....
[DEVAMINI OKU]

Barınaklarda terk edilmiş yüzlerce hayvan var. Bunlardan birçoğu korkmuş, ürkek ve çekingen hayvanlar ve tam da bu sebepten dolayı, onların maalesef sahiplendirilme şansları az oluyor.

Humane Society Of Missouri bu hayvanların rehabilitasyonu için “Shelter Buddies Reading Program” (Barınaktaki Dostlar Okuma Programı) adında muhteşem bir kampanya programı başlattı.

İnternet üzerinden başvurulan bu programa katılmak isteyen 6-15 yaş arası çocuklar öncelikle 10 saatlik bir eğitime katılıyor. Burada bir köpeğin vücut dilini nasıl okuyabileceklerini öğreniyorlar. Böylece köpeklere bakıp stresli mi tedirgin mi olduklarını anlayabiliyorlar.

Eğitimi tamamlayan çocuklar barınak içerisinde tedirgin olduğunu anladıkları köpeklerin cam kapılı odalarının önüne oturuyor ve onlara kitap okumaya başlıyorlar.

Program direktörü Jo Klepacki “Bir çocuğun kitap okuduğunu duymak bu köpekleri gerçekten sakinleştiriyor. Köpeklerde gördüğümüz tepki inanılmaz.” diyor. Klepacki ayrıca çocukların kitap okuyarak köpekler üzerinde yarattıkları olumlu etkiyi fark ettiklerini ve dünyaya hayvanların perspektifinden de bakmalarını sağladığını anlatıyor. Aynı zamanda çocuklar için harika bir okuma egzersizi oluyor.

Böylesine güzel kampanyaların tüm barınaklarda uygulanmasını diliyor ve sizi şirin mi şirin fotoğraflarla baş başa bırakıyoruz.
kopeklere barınakta kitap okuyan çocuk

kopeklere kitap okuyan

barinak kopekleri

barinak kopeklerine kitap okuyan cocuklar

barınak kopeklerine kitap okuyan cocuklar

barinak kopeklerine kitap

cocuklar kopeklere kitap okudu

 


Kaynak: My Modern Met