Ajanda

‘Babam Süt Peşinde’ Sinemaya Uyarlanıyor!

9 Kasım 2015
Paylaşım
0
Yorum
0
minionmag
EDITOR-IN-CHIEF
[TÜM YAZILARI]
Yeni nesil anne babalar için kültür-sanat, müzik, seyahat, gastronomi, spor, sağlık, tasarım ve moda hakkında yayın yapan alternatif aile dergisi....
[DEVAMINI OKU]

Sizlere “Kesinlikle çocuğuma tanıtmak istediğim bir edebi başarı, bir yazar” dediğim Neil Gaiman‘ın son fantastik kitabı “Fortunately, The Milk”, Türkçe adıyla “Babam Süt Peşinde”yi tanıtmak istiyorum.

babam süt peşinde

Kitabın konusu kısaca şöyle:

Anneleri iş gezisine çıkınca, çocukların bakımı babalarına kalır. Kahvaltı için sütün olmadığını fark eden baba, beş dakikalığına evden çıkar fakat bir türlü eve dönmek bilmez. Tabii çocuklar merak içindedir. Ta ki, uzun süre sonra babaları elinde bir şişe sütle evin kapısında belirene kadar. Çocuklarına sütü alabilmek için ne badireler atlattığını anlatır.

Ne olmuş olabilir ki, demeyin.

Uzaylılar tarafından kaçırılabilir. 18. yüzyıla geri dönüp Korsanlar Kraliçesi ile pazarlığa tutuşabilir. Yüz elli milyon yıl geleceğe gidebilir. Mucit bir dinozorla zaman makinesinin sırlarını keşfedebilir. Üstelik bunların hepsi sadece bir şişe sütün peşinde gerçekleşebilir!

 

babam süt peşinde kitabı

babam süt peşinde

babam süt peşinde neil gaiman

Zeki ve harika bir yazar (Neil Gaiman), sürükleyici bir anlatım, anlatımla uyum içinde hayranlık uyandıran çizimler, birbirinden ilginç karakterler, acayip heyecanlı ve çok komik bir hikâye…

Hepsi 10 yaş ve üzeri herkes için. Neden “herkes” diyorum? Çünkü fantastik hikâyeler seviyorsanız, çocuğunuzun kitabı okurken attığı kahkahaları merak edecek, “Bir an önce bitirse de ben de okusam.” diyeceksiniz.

Kitabı bu kadar övdükten sonra güzel haberi vermenin vakti geldi:

Avustralya’lı animasyon stüdyosu Animal Logic, bu büyüleyici dünyayı kitap sayfalarından beyaz perdeye taşımaya hazırlanıyor.

Daha bitmedi!

Filmin yönetmenliğini Shaun Of The Dead, Scott Pilgrim, Hot Fuzz gibi filmlerin ve Spaced dizisinin yönetmeni Edgar Wright üstleniyor. (Shaun Of The Dead’in dinamik kamera hareketlerine; Scott Pilgrim’in sahne geçişlerine; Wright’ın sinematografik gözü için Pharell Williams’ın Gust Of Wind klibine; görsel komedinin tanımı içinse şu videoya bakarsanız, Edgar Wright’ın Neil Gaiman uyarlaması için ne denli mükemmel bir seçim olduğu konusunda bana hak vereceksiniz.)

Bu güzel haberi, filmin başrolünde Johnny Depp’in oynayacağını; senaryosunu ise The Muppets, Flight Of The Conchords ile bilinen Bret McKenzie’nin yazacağını duyurarak sonlandırıyorum.

Filmin çıkış tarihi henüz bilinmiyor; fakat kesinlikle kitabını okumanızı ve çocuklarınızı Neil Gaiman’la tanıştırmanızı öneririm.

Biz takipteyiz…