Ajanda

Araba Kullanmayı Youtube’dan Öğrenen 8 Yaşındaki Çocuk

17 Nisan 2017
8 yaşındaki çocuk youtube'dan araba kullanmayı öğrendi
Paylaşım
0
Yorum
0
minionmag
EDITOR-IN-CHIEF
[TÜM YAZILARI]
Yeni nesil anne babalar için kültür-sanat, müzik, seyahat, gastronomi, spor, sağlık, tasarım ve moda hakkında yayın yapan alternatif aile dergisi....
[DEVAMINI OKU]

Herhangi bir marka elektronik aletinizin nasıl tamir edileceğini, Ça-Ça dansının nasıl yapıldığını veya bilgisayarda üç boyutlu modelleme yapabilmeyi öğrenmek istediğinizde uğrayabileceğiniz en doğru adres Youtube.
Bir şeyleri kendi kendinize öğrenmenin gerçekten de en hızlı yolu bu video paylaşım sitesi. Tıpkı biraz sonra okuyacağınız haberimizin konusu olan 8 yaşındaki küçük çocuğun da bildiği gibi…

Amerika’nın Ohio eyaletinde yaşayan ve ismi açıklanmayan 8 yaşındaki bir çocuk, kız kardeşini de alarak, erkenden uyuyakalan ebeveynlerinin arabasıyla hamburger yemeye gitti.

Jacob Koehler isimli polis memurunun açıklamalarına göre bütün gün çalışan baba erkenden yatağa gitmeyi tercih etmişti. O sırada çocuklarla ilgilenen anne ise yorgunluktan ötürü koltukta uyuyakaldı. Bu durumu fırsat bilen ufaklık, kullanmayı Youtube videoları izleyerek öğrendiğini söylediği ve ailesine ait olan arabanın anahtarlarını alarak kız kardeşiyle birlikte yola koyuldu.

Çevredikiler tarafından küçük bir çocuğun araba kullandığı görülünce polise haber verildi. Böylece ufaklıkların kaçamağı gün yüzüne çıkmış oldu. Çocuklar araba kullanmayı YouTube sayesinde öğrendiklerini dile getirdi.

Fox 8’in haberine göre 8 yaşındaki erkek çocuğu herhangi bir kaza yapmadan iki buçuk kilometre yol katetmeyi başardı.

Bu kaçamakları sırasında bir kaza yaşanmaması ve kimsenin yaralanmaması büyük bir şans.

 


Kaynak: http://mashable.com/2017/04/12/8-year-old-boy-drives-to-mcdonalds-youtube/#HEQKdMibyaqJ