Ajanda

Apple Yaz Kampı Temmuz’da Başlıyor

2 Temmuz 2016
apple yaz kampı
Paylaşım
0
Yorum
0
minionmag
EDITOR-IN-CHIEF
[TÜM YAZILARI]
Yeni nesil anne babalar için kültür-sanat, müzik, seyahat, gastronomi, spor, sağlık, tasarım ve moda hakkında yayın yapan alternatif aile dergisi....
[DEVAMINI OKU]

Yaz tatilinde düzenlediği atölyelerle çocukların hem eğlenceli vakit geçirmesini hem de kendilerini geliştirecek aktivitelere katılmasını sağlayan Apple, bu yaz da 8-12 yaş grubu çocuklar için Apple Kampı düzenliyor.

Temmuz ayı boyunca gerçekleştirilecek 3 günlük ücretsiz atölyelerle 8-12 yaş grubu çocuklar, Apple ürünlerini kullanarak film yapımı, interaktif kitap oluşturma ve öykü anlatımı gibi derslere katılarak yaratıcılıklarını geliştirecek.

Kampçılar, senaryo taslağı oluşturmak, video çekmek ve film müziği düzenlemek gibi, film yapımıyla ilgili süreçleri öğrenecek; veya kendi illüstrasyonları ve ses efektleriyle interaktif kitaplar oluşturabilecekler.

Akasya AVM ve Zorlu Center’daki Apple mağazalarında gerçekleştirilecek kamplar için bu adresten kayıt yaptırabilirsiniz.

Önemli Bilgiler:

Apple Kampı 8-12 yaş arasındaki çocukların yaratıcılıklarını Apple Store’daki uzmanların desteği ile dijital projelerle geliştirebilecekleri 3 günlük ücretsiz atölyelerden oluşuyor

• Dünya genelinde 60.000’in üzerinde çocuk bu yaz Apple Kampına katılacak.

• Apple Kampı’nda eğitimler iPad Pro 9.7 inç üzerinden yapılıyor.

• Veliler de kamplara katılımcı olabilir ve öğrenebilirler

Birinci Gün: iMovie ile Hareketli Hikayeler programına kayıt yaptıran çocukların velileri film yapımı becerilerini öğrenebilir; iBooks ile İnteraktif Hikaye Anlatımı programına kayıt yaptıran çocukların velileri albüm oluşturmayı öğrenebilirler

İkinci Gün: Apple ID, Aile Paylaşımı ve Kısıtlamaları ile ilgili daha detaylı bilgi öğrenebilirler

Üçüncü Gün: Kampçıların gösterimine katılmaya veya kendi yaptıkları şeyleri göstermeye davet edilirler

Atölyeler:

iBooks ile İnteraktif Hikaye Anlatımı

Kampçılar kendi interaktif kitaplarını hazırlayacaklar ve fikirden resimli taslak oluşturmaya kadar hikaye yazmanın unsurlarını öğrenecekler. iPad kullanarak çizimler yapacak, ardından Mac üzerinde iBooks Author kullanarak ses efektleri ve Multi-Touch özellikleri ekleyecekler.

iMovie ile Hareketli Hikayeler

Kampçılar kendi filmlerini oluşturmak için ihtiyaçları olan her şeyi öğrenecekler. Fikirlerin resimli taslaklarını yapacak, video çekecek ve film yapım sürecinin diğer yönlerini araştıracaklar. Ardından Mac üstünde iMovie’de yeni muhteşem filmlerini kurgulayacaklar.