Tasarım

Anne Babaların Hayatını Kolaylaştıran Yenilikçi Ürünler

13 Ocak 2017
Paylaşım
0
Yorum
0
minionmag
EDITOR-IN-CHIEF
[TÜM YAZILARI]
Yeni nesil anne babalar için kültür-sanat, müzik, seyahat, gastronomi, spor, sağlık, tasarım ve moda hakkında yayın yapan alternatif aile dergisi....
[DEVAMINI OKU]

Uluslararası İstanbul Anne Bebek Çocuk Ürünleri Fuarı, Yeşilköy’de bulunan İstanbul Fuar Merkezi’nde açıldı. Hafta sonuna kadar sürecek fuarda anne ve babaların hayatını kolaylaştıran birçok ürün tanıtılıyor. Önümüzdeki günlerde hangi bebek ve çocuk ürünleri ile karşılaşacağımızı biliyor musunuz? Bu ürünlerin birkaçını Minion Mag okuyucuları için inceledik.

 

Kendiliğinden Isıtıcılı Biberon

mamajoo kendinden ısıtıcılı biberon

Türkiye’de üretilen ilk Bisfenol-A içermeyen ve anti-kolik valf sistemli biberonlarıyla tanınan bebek beslenme ürünleri markası Mamajoo kendinden ısıtıcılı biberonuyla dikkat çeken ürünler arasında.

Biberon, 60 saniyede sütü bebeğinizin istediği sıcaklığa getiriyor. Bir kez şarj ettikten sonra 300 kez ısıtma işlemi yapabilen biberon sayesinde seyahatte, tatilde, arabada, parkta, bebeğin tüm gece ve gündüz beslenmelerinde elektrik olmadan kullanılabiliyor.

 

Chicco Next 2 Me Anne-Baba Yanı Beşiği

Birçok anne, bebeğinin kendini güvende hissederek daha rahat uyuyabilmesi ve gece emzirmelerinin hem anne hem de bebek açısından daha konforlu geçmesi için bebekleriyle birlikte uyumayı tercih ediyor. Chicco’nun yeni beşiği Next 2 Me ebeveynlerin bu ihtiyacına güzel bir çözüm sunuyor. Ebeveyn yatağına kolaylıkla sabitlenebilen bu beşik, hem yenidoğan bebeğin uyku düzenine yardımcı olabilecek hem de annelerin uyku bölünmelerine çözüm getirecek bir ürün.

Chicco Next2Me Beşik; 43-58 cm arası ebeveyn yataklarına uyum sağlayabilir ve beslenme sonrası sindirimi kolaylaştırmak için altı farklı pozisyona ayarlanabilir. Aşamalı olarak anne babanın yatağından ayrılabilir ve çocuk odasında kullanılabilir.

 

Gaz Giderici Kiraz Çekirdekli Patik

Anne Bebek Çocuk Ürünleri Fuarı’nda gördüğümüz bir diğer ilgi çekici ürün de Sevi Bebe’nin, içinde kiraz çekirdekleri olan bu patiği oldu. Bebeklerin gaz sancısını giderici en rahatlatıcı yöntem ayaklarına sıcak kompres yapmaktır. Kiraz çekirdeği ısıyı uzun süre muhafaza edebildiği için gaz sancısına doğal bir çözüm sunar. Isıyı yavaş yavaş vererek bebeği sakinleştirir ve rahatlatır.
Patik, fırında 120 derecede 15 dakika ısıtılıp kullanılıyor. Bir hatırlatma yapalım tabii; ürünü fırından çıkardıktan sonra, sıcaklığı kontrol etmeden bebeğe kullanmayın.

 

Munchkin Deluxe Bebek İzleme Aynası

Bebeğinizle arabada yalnız yolculuğun sizi soktuğu stresi azaltmak için tasarlanan bu arka koltuk aynası gözleriniz ve dikkatiniz yolda olsa bile bebeğinizi görebilmenizi sağlıyor. Arka koltuğun kafa kısmına monte edilebilen ayna 360 derece dönebiliyor ve geniş açıya sahip. Otomobil koltuğunda arkası dönük olarak oturttuğunuz çocuğunuz bu ayna sayesinde yolculuk boyunca kendini görerek eğlenebilir.