Ajanda

Alvin ve Sincaplar 4: Yol Macerası

4 Şubat 2016
alvin and the chipmunks
Paylaşım
0
Yorum
0
Melodi Tözüm
[TÜM YAZILARI]
16 Ocak 1988 yılında İstanbul’da doğdu. Henüz annesi Melike Tözüm'ün karnındayken, 1987 yılında babası yönetmen İrfan Tözüm'ün çektiği ‘Rumuz Goncagül’ sinema filminde ilk kez kamera karşısına çıktı. ...
[DEVAMINI OKU]

Gösterim Tarihi: 01 Ocak 2016
Dağıtım: The Moments Entertainment
Tür: Komedi
Yapımcı: Janice Karman, Ross Bagdasarian
Yönetmen: Walt Becker
Oyuncular: Jason Lee, Tony Hale, Kimberly Williamss-Paisley, Justin Long

Konu:
Bir dizi yanlış anlaşılmanın sonrasında Alvin, Simon ve Theodore, Dave’in yeni sevgilisine New York’ta evlenme teklifi edeceğini düşünmeye başlar. Şimdi önlerinde Dave’i bu kararından vazgeçirip arkadaşlarını kaybetmeyi ve berbat bir üvey kardeşe sahip olmasını önlemek için üç günleri vardır.

KARŞILAŞTIRMALAR

 

alvin ve sincaplar karşılaştırma tablosu

 

Fragman:

 

Notlar:

Alvin ve Sincaplar

2007 yapımı bir ABD animasyon filmidir. Alvin ve arkadaşlarının dünyada milyonlarca hayranı bulunurken Türkiye’de bu filmi sadece 66.105 kişi izlemiştir.

• Global bir fenomen olarak yıllardır nesilden nesile aktarılan Alvin ve Sincaplar CGI teknolojisi ile live action (animasyon filmlerin insanlar tarafından canlandırılması) film olarak beyazperde ile buluşuyor. Şarkı yazarı Dave Seville şarkı söyleyen sincaplar Alvin, Simone ve Theodore‘u birer pop yıldızı yapmıştır. Bu arada onlar da boş durmayıp Dave’in evini altüst etmenin yanında hayatını da berbat ederler…

• Filmin yönetmenliğini Tim Hill, senaryo yazarlığını ise Jon Vitti, Will McRobb ve Chris Viscardi üstlenmiş. Filmde Dave Seville rolünü Jason Lee üstlenirken, Alvin ve Simon karakterlerini Ross Bagdasarian, Theodore’u ise Janice Karman seslendiriyor.

• Film Türkçe dublajlı olarak vizyona girdi.

• Alvin, Sincaplar ve yakın dostları Dave Seville tam 50 yıldır dinleyenlerine ve izleyenlerine neşeli ve keyifli dakikalar yaşatıyorlar. Şarkıcı ve söz yazarı Ross Bagdasarian tarafından yaratıldıkları günden bugüne Sincapların sesi genç-yaşlı her kuşaktan insan için bir pop kültürü olarak algılandı. Karman yapım için şunları söylüyor:

“Ross ve ben Sincapları asla çizgi film karakteri gibi düşünmedik. Onların gerçek duyguları oldu. Onların ebeveynleri yoktu ve en büyükleri olan Simon onlara ana babalık yapıyordu. Yani aslında hem büyük hem de küçücük birer karakterdiler. Hepsinin kendine ait bir kişiliği dolayısı ile hepsinin kendine ait sevenleri vardı.”

 

Alvin ve Sincaplar 2

• Alvin ve Sincaplar filminin devam filmidir. 2009‘da vizyona giren ve orijinal adı “Alvin and the Chipmunks: The Squeakquel” olan filmde izleyiciler, Alvin, Simon ve Theodore’la birlikte “The Chipettes” ile, yani sevimli dişi sincaplarla da karşılaşacak.

• Betty Thomas‘in yönetmenliğini yaptığı filmde sincapları seslendiren kişiler tıpkı bir önceki filmdeki gibi Justin Long, Matthew Gray Gubler, Jesse McCartney, Amy Poehler, Anna Faris ve Christina Applegate.

• Film, Türkiye’de dünya ile aynı anda vizyona girdi.

 

Alvin ve Sincaplar 3: Eğlence Adası

• Alvin ve Sincaplar’ın üçüncü filmidir. 16 Aralık 2011‘de vizyona girmiştir. Yönetmenliğini Mike Mitchell‘ın yaptığı film büyük beğeni toplamıştır.

• Filmde sevimli sincaplar Alvin, Simon, Theodore, Brittany, Jeanette ve Eleanor; çıktıkları aile tatilinde ortalığı birbirine katarlar. Ancak Alvin’in neden olduğu bir kaza yüzünden tatil yaptıkları gemiden ıssız bir adaya düşerler. Simon, bir örümcek tarafından ısırılır ve kendini Fransız, eğlence düşkünü Simone’a çevirir. Bu nedenle tüm sorumluluğu Alvin üstlenir ve ıssız sandıkları, tehlikelerle dolu adadan kurtulmaya çalışırlar.