Tasarım

Afrikalı Çocukların Tasarıma Dönüşen Hayalleri

20 Nisan 2016
afrikalı çocukların resimleri kayra tasarımlarında
Paylaşım
0
Yorum
0
minionmag
EDITOR-IN-CHIEF
[TÜM YAZILARI]
Yeni nesil anne babalar için kültür-sanat, müzik, seyahat, gastronomi, spor, sağlık, tasarım ve moda hakkında yayın yapan alternatif aile dergisi....
[DEVAMINI OKU]

Tekstil dünyasına 1992 yılında giren KAYRA, yeni koleksiyonunda Afrikalı çocukların resimlerini desenlerine taşıyor.

2016 İlkbahar Yaz sezonu koleksiyonu için çocukların hayal gücünden ilham alan marka Afrikalı çocuklarla bir sanat atölyesinde buluştu.

afrikalı çocukların resimleri kayra tasarımlarında

kayra afriaklı çcouklarla buluştu

Çocuklar hayal dünyalarını kağıtlara çizdikleri resimlerle ifade ederken tasarım ürünleriyle sergileme imkanına sahip oldu. Bu sezonun eşarp trendlerini belirleyen çocukların tasarımları yoğun ilgi gördü.

1461056073_orJm9mCEL_

1461056070_0JDHpQCECH

Bu tarz çalışmaların çocukların hem hayal güçlerinin gelişmesine hem de el becerilerinin artmasına yardımcı olduğunu söyleyen KAYRA tasarım ekibi, “Bu çalışma kapsamında Afrikalı çocukların duygularını, düşüncelerini, algılayışını, rüyalarını, kaygılarını, sürprizlerini, problemlerini, korkularını, üzüntülerini, heyecanlarını, merak ettiklerini, kızgınlığını ve neşesini paylaştıkları bir platform oluşturduk.” dedi.

Türkiye’nin yanı sıra 30’a yakın ülkede, yaklaşık 300 ayrı noktada satışa sunulan Kayra Koleksiyonlarını web sitesinden incelemek ve satın almak mümkün.