Ajanda

7 Yaşında Google’a İş Başvurusu Yapan Kız ve Aldığı Cevap

17 Şubat 2017
Paylaşım
0
Yorum
0
minionmag
EDITOR-IN-CHIEF
[TÜM YAZILARI]
Yeni nesil anne babalar için kültür-sanat, müzik, seyahat, gastronomi, spor, sağlık, tasarım ve moda hakkında yayın yapan alternatif aile dergisi....
[DEVAMINI OKU]

İngiltere’nin Hereford şehrinde yaşayan Chloe Bridgewater yalnızca 7 yaşında. Ancak, bu minik kızın yaşı girişimci ruhunun ortaya çıkmasına engel olamamış.

Küçük kız büyüyünce yapmayı istediği şeyler hakkında konuşurlarken babasının, böyle iyi olmaya devam ederse bir gün Google’da çalışabileceğini söylemesinin ardından Google’a bir mektup yazdı.

Mektubunda, Google’da çalışmak için ne kadar hevesli olduğuna, bilgisayarlara olan ilgisine ve aynı zamanda çikolata fabrikasında çalışmayı düşleyip Olimpiyatlarda yüzmeyi istediğini de ekleyen Chloe, bizzat Google’ın CEO’su Sundar Pichai’den cevap mektubu aldı.

 

“Sevgili Google’ın Patronu,

Adım Chloe ve büyüdüğüm zaman Google’da çalışmak istiyorum. Ayrıca bir çikolata fabrikasında çalışmak ve Olimpiyatlarda yüzmek istiyorum. Cumartesi ve Salı günleri yüzmeye giderim. Babam bana Google’da çalışırsam puflarda oturabileceğimi, kaydıraktan kayabileceğimi ve go kart sürebileceğimi söyledi. Bilgisayarları çok seviyorum ve oyun oynadığım bir de tabletim var. Babam bana bir robotu karelerin arasında yukarı ve aşağı taşıyabileceğim bir oyun verdi ve bu oyunun bilgisayarları öğrenmem için iyi olabileceğini söyledi. Babam bana bir gün bilgisayar alacakmış. Öğretmenlerim anne ve babama derslerimde başarılı, yazmada, konuşmada ve yüzmede iyi olduğumu söyledi. Babam bana eğer böyle iyi olmaya devam edersem ileride Google’da çalışabileceğimi söyledi. Kardeşim çok zekidir ama 5 yaşında ve hala bebeklerle oynamayı ve giydirmeyi seviyor. Babam bana Google’da çalışabilmem için sizin için uygulama yapmam gerektiğini söyledi. Ama ben onu nasıl yapacağımı bilmiyorum. Bunun yerine babam şimdilik bir mektup yazmamanın da yeterli olacağını söyledi. Mektubumu okuduğunuz için teşekkür ederim, daha önce sadece Noel Baba’ya mektup yazmıştım. Hoşçakalın.

Chloe Bridgewater. Yaş 7”

 

Sevgili Chloe,

Mektubun için çok teşekkürler. Bilgisayarları ve teknolojiyi sevmenen memnun oldum, umarım teknoloji hakkında çok daha fazlasını öğreneceksindir. Bence eğer sıkı çalışır ve hayallerini takip edersen, Olimpiyatlarda yüzmekten Google’da çalışmaya kadar aklına koyduğun her şeyi başarabilirsin. Okulunu bitirdiğinde iş başvurunu bekliyor olacağım! 🙂

Sen ve ailen için en iyisi olsun.

En içten dileklerimle,

Sundar Pichai
CEO